To use this site, please enable Javascript.

Matches Sep 24, 1994

matchday 6
MSV Duisburg MSV Duisburg 0:2 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 0:3 KFC Uerdingen 05 KFC Uerdingen
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 7:1 VfL Bochum VfL Bochum
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 5:0 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
1. FC Köln 1. FC Köln 3:4 Karlsruher SC Karlsruher SC
 
SC Freiburg SC Freiburg 1:1 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
Hamburger SV Hamburger SV 2:1 SG Dynamo Dresden Dynamo Dresden
 
1.FC K'lautern 1.FC Kaiserslautern 3:1 FC Schalke 04 FC Schalke 04
  Wattenscheid 09 SG Wattenscheid 09 2:1 Hannover 96 Hannover 96
 
Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 2:1 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
SV Meppen SV Meppen 2:2 FSV Zwickau FSV Zwickau
 
Waldh. Mannheim SV Waldhof Mannheim 3:2 FSV Frankfurt FSV Frankfurt
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 2:3 FC 08 Homburg FC 08 Homburg
 
Chemnitzer FC Chemnitzer FC 2:0 Hertha BSC Hertha BSC
 
Man City Manchester City 2:0 Norwich City Norwich
matchday 7
Everton Everton FC 1:1 Leicester City Leicester
  Newcastle Newcastle United 1:1 Liverpool FC Liverpool
 
Spurs Tottenham Hotspur 1:4 Nottingham Forest Nottm Forest
 
Crystal Palace Crystal Palace 0:1 Chelsea FC Chelsea
 
QPR Queens Park Rangers 0:1 Milton Keynes Dons MK Dons
  Coventry Coventry City 1:3 Southampton FC Southampton
  Ipswich Ipswich Town 3:2 Manchester United Man Utd
  Blackburn Blackburn Rovers 3:1 Aston Villa Aston Villa
matchday 4 Real Valladolid Real Valladolid CF 2:0 Real Zaragoza Real Zaragoza
 
Real Madrid Real Madrid 4:0 Athletic Bilbao Athletic
  Dep. La Coruña Deportivo de La Coruña 1:1 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
 
FC Barcelona FC Barcelona 4:0 SD Compostela SD Compostela
matchday 10 G. Bordeaux FC Girondins Bordeaux 2:0 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  Paris SG Paris Saint-Germain 1:1 AJ Auxerre AJ Auxerre
  Stade Rennais Stade Rennais FC 1:2 FC Metz FC Metz
 
LASK LASK 2:0 FC Admira Wacker Mödling Admira Wacker
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 2:0 Rapid Vienna Rapid Vienna
  Vorwärts Steyr SK Vorwärts Steyr 1:1 Austria Vienna Austria Vienna
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 0:0 Red Bull Salzburg RB Salzburg
matchday 25 Loko Moscow Lokomotiv Moscow 2:0 Zhemchuzhina Sochi Zhemchuzhina
  Spartak V. Spartak Vladikavkaz 0:0 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
matchday 10
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 4:0 Neuchâtel Xamax FCS Neuchâtel Xamax
matchday 5 NAC Breda NAC Breda 2:4 Roda JC Kerkrade Roda JC
  Vitesse Vitesse Arnhem 2:0 Sparta Rotterdam Sparta R.
  MVV Maastricht MVV Maastricht 3:2 FC Utrecht FC Utrecht
 
Ajax Ajax Amsterdam 3:0 FC Dordrecht FC Dordrecht
  Twente FC Twente Enschede FC 4:3 SC Heerenveen Heerenveen
matchday 6 Samsunspor Samsunspor 2:2 Galatasaray SK Galatasaray
  Gaziantepspor Gaziantepspor 0:2 Trabzonspor Trabzonspor
matchday 4 AEK Athens AEK Athens 1:1 AO Xanthi AO Xanthi
  Aris Saloniki Aris Thessaloniki 4:0 AS Edessaikos Edessaikos
  Olympiacos Olympiacos Piraeus 6:1 Ionikos Nikeas Ionikos Nikeas
matchday 9 FC Copenhagen FC Copenhagen 2:1 Bröndby IF Bröndby IF
  IfS (FCM II) Ikast fS (FCM II) 1:4 Odense Boldklub Odense BK
matchday 8 Legia Warszawa Legia Warszawa 3:0 LKS Lodz LKS Lodz
  Rakow Rakow Czestochowa 1:2 Lech Poznan Lech Poznan
  Warta Poznan Warta Poznan 1:1 Sokol Pniewy Pniewy
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 0:1 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
  Stomil Olsztyn Stomil Olsztyn 4:1 Stal Mielec Stal Mielec
  Widzew Lodz Widzew Lodz 2:0 Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Ruch Chorzow Ruch Chorzow 3:1 Orlen Plock Orlen Plock
  Hutnik Krakow Hutnik Krakow 1:1 Stal Stalowa Wola Stalowa Wola
  Vasas FC Vasas FC 3:0 Pécsi MFC Pécsi MFC
  Békéscsaba Békéscsaba 1912 Elöre SE 3:3 Debreceni VSC Debrecen
  Soproni FAC Soproni FAC 0:2 Csepel FC Csepel FC
  Ferencváros Ferencvárosi TC 5:0 Vác FC Vác
matchday 2 El Masry El Masry SC 2:1 Aswan SC Aswan SC
matchday 27 Chonbuk Buffalo Chonbuk Buffalo (-1994) 1:2 Jeju United Jeju United
  Seongnam FC Seongnam FC 2:0 Pohang Steelers Pohang Steelers
  FC Seoul FC Seoul 1:4 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
matchday 9 Grazer AK 1902 Grazer AK 1902 5:1 1. Wiener Neustädter SC Wr. Neustadt
  FC Puch FC Puch 1:1 SV Ried SV Ried
  Stockerau SV Stockerau 0:0 Donawitzer SV Leoben DSV Leoben
  Flavia Solva SV Flavia Solva 1:1 SV Spittal/Drau Spittal/Drau
  Braunau FC Braunau 0:0 ASKÖ Klingenbach Klingenbach
  FC Kufstein FC Kufstein 2:0 First Vienna FC Vienna
  Oberwart SV Oberwart 1:3 SKN St. Pölten SKN St. Pölten
matchday 1 FC Winterthur FC Winterthur 1:2 FC Zürich FC Zürich
First Round SC Burgdorf SC Burgdorf 3:2 FC Colombier FC Colombier
  FC Uznach FC Uznach 1:3 SC Brühl SG SC Brühl SG
  FC Rüti FC Rüti 2:3 FC Freienbach FC Freienbach
  FC Schaffhausen FC Schaffhausen 1:0 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
  Stade Nyonnais FC Stade Nyonnais 4:2 on pens Signal FC Bernex-Confignon Signal FC
  Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona 2:4 FC Tuggen FC Tuggen
  Martigny-Sports FC Martigny-Sports 1:3 CS Chênois CS Chênois
  FC Bulle FC Bulle 1:2 SR Delémont SR Delémont
  FC Laufen FC Laufen 0:2 FC Sursee FC Sursee
  FC Solothurn FC Solothurn 7:8 on pens BSC Old Boys BSC Old Boys
  BSC Old Boys BSC Old Boys 1:2 FC Riehen FC Riehen
  FC Onex FC Onex 0:9 Neuchâtel Xamax FCS Neuchâtel Xamax
  FC Altstetten FC Altstetten Zürich 1:2 AET FC Baden FC Baden
  FC Renens FC Renens 1:0 Lancy FC Lancy FC
  FC Echallens FC Echallens Région 0:5 Yverdon-Sport FC Yverdon-Sport
  FC Thun FC Thun 3:0 FC Fribourg FC Fribourg
  FC Bözingen 34 FC Bözingen 34 0:5 FC Basel 1893 FC Basel
  FC Monthey FC Monthey 4:2 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
  FC Suhr FC Suhr 0:2 FC Lugano FC Lugano
  SC Bümpliz SC Bümpliz 78 0:2 FC Grenchen 15 FC Grenchen
  SC Dornach SC Dornach 2:4 FC Luzern FC Luzern
  FC Schötz FC Schötz 0:1 FC Chiasso FC Chiasso
  SC Kriens SC Kriens 2:3 AC Bellinzona AC Bellinzona
  FC Lachen FC Lachen/Altendorf 3:4 FC Red Star Zürich Red Star ZH
  FC Subingen FC Subingen 2:0 FC Locarno FC Locarno
  FC Domdidier FC Domdidier 2:1 Urania Genève Sport Urania Genève
  SC YF Juventus SC YF Juventus Zürich 0:1 FC Wil 1900 FC Wil 1900
Group 10 Quick Boys Quick Boys 1:3 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
matchday 4 Anconitana US Anconitana 3:3 Delfino Pescara 1936 Pescara
  FC Barcelona B FC Barcelona B 7:0 CD Ourense (liq.) CD Ourense
  Getafe Getafe CF 0:2 CA Osasuna CA Osasuna
matchday 12 Stade Briochin Stade Briochin 1:0 Olympique de Valence Valence
  Red Star FC Red Star FC 0:0 Olympique Charleville-Neufmanil-Aiglemont O Charleville
  Olympique Alès Olympique Alès 1:1 EA Guingamp Guingamp
  Le Mans FC Le Mans FC 3:0 LB Châteauroux LB Châteauroux
  Amiens SC Amiens SC 1:1 USL Dunkerque USL Dunkerque
  CS Sedan CS Sedan-Ardennes 1:4 FC Toulouse Toulouse
  SCO Angers SCO Angers 2:0 AS Beauvais Oise Beauvais
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 1:0 Canet Roussillon FC Canet Rous.
  FC Mulhouse FC Mulhouse 2:1 FC Gueugnon FC Gueugnon
  Marseille Olympique Marseille 5:0 Stade Lavallois Stade Lavallois
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 1:0 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
matchday 5 Farense SC Farense 0:1 SC Braga Braga
  Vit. Guimarães Vitória Guimarães SC 1:0 SC Beira-Mar Beira-Mar
  Belenenses SAD Belenenses SAD 0:1 FC Tirsense Tirsense
  Gil Vicente Gil Vicente FC 3:0 Vitória Setúbal FC Vitória Setúbal
  Chaves GD Chaves 5:1 CF União Madeira União Madeira
  FC Porto FC Porto 2:0 União de Leiria Leiria
  CF Estrela CF Estrela Amadora SAD 4:0 SC Salgueiros Salgueiros
  Sporting CP Sporting CP 2:2 Boavista FC Boavista
matchday 2 Urania Genève Urania Genève Sport 1:1 SC Zug SC Zug
  FC Solothurn FC Solothurn 1:0 FC Luzern FC Luzern
  US Pro Daro US Pro Daro 3:0 FC Bern FC Bern
  Etoile-Sporting FC Etoile-Sporting 2:1 FC Fribourg FC Fribourg
  CS Interstar CS Interstar GE 2:1 FC Locarno FC Locarno
  Nordstern BS FC Nordstern Basel 0:3 FC Aarau FC Aarau
matchday 20 HamKam Hamarkameratene 0:3 Lillestrøm SK Lillestrøm SK
  Rosenborg Rosenborg BK 1:2 Viking Stavanger Viking FK
matchday 7 Voitsberg ASK Voitsberg 2:1 SC Marchtrenk Marchtrenk
  Villacher SV Villacher SV 2:0 LUV Graz LUV Graz
  SV Traun SV Traun 0:2 SAK Klagenfurt SAK Klagenfurt
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 4:1 ASKÖ Donau Linz Donau Linz
  Eisenstadt SC Eisenstadt 3:0 FC Stadlau FC Stadlau
  Zwettl SC Zwettl 7:2 SV Schwechat SV Schwechat
  Himberg SC Himberg 0:0 SV Horn SV Horn
  Kremser SC Kremser SC 0:10 ASK-BSC Bruck/Leitha Bruck/L.
  Waidhofen FC Waidhofen/Ybbs 3:0 SV Sigleß SV Sigleß
matchday 6 Willem II U19 Willem II Tilburg U19 0:4 FC Twente Enschede U19 FC Twente U19
  Vitesse U19 Vitesse Arnhem U19 1:3 Ajax Amsterdam U19 Ajax U19
  Groningen U19 FC Groningen U19 0:3 AZ Alkmaar U19 AZ Alkmaar U19
  Sparta U19 Sparta Rotterdam U19 0:4 FC Volendam U19 Volendam U19
  ADO U19 ADO Den Haag U19 3:2 Fortuna Sittard U19 Fortuna U19
  Heerenveen U19 SC Heerenveen U19 0:2 Feyenoord U19 Feyenoord U19
  SC Feyen. U19 SC Feyenoord U19 0:2 PSV Eindhoven U19 PSV U19
matchday 7 Elektra FS Elektra 0:0 SV Wienerfeld Wienerfeld
  Red Star SC Red Star Penzing 9:4 WAF Brigittenau WAF Brigittenau
  1210 Wien FV 1210 Wien 1:1 DSV Fortuna 05 Wien Fortuna 05
  Austria XIII FV Austria XIII 4:0 Post SV Wien Post SV Wien
matchday 9 Baumgarten ASK Baumgarten 1:1 ASKÖ Hirm ASKÖ Hirm
  Tadten UFC Tadten 3:1 SV St. Margarethen St. Margarethen
  Purbach UFC Purbach 3:0 USV Rudersdorf Rudersdorf
  Kohfidisch ASK Kohfidisch 0:0 FC Deutschkreutz Deutschkreutz
  Horitschon ASK Horitschon 1:2 SV Gols Gols
  Jennersdorf UFC Jennersdorf 3:6 SV Rohrbach SV Rohrbach
 
SC/ESV Parndorf SC/ESV Parndorf 2:0 SV Neuberg SV Neuberg
matchday 10
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 2:1 SV Heidingsfeld SV Heidingsfeld
  Jahn Forchheim SpVgg Jahn Forchheim 1:1 FC Amberg FC Amberg
  SpVgg Bayreuth SpVgg Bayreuth 3:1 VfL Frohnlach VfL Frohnlach
  W. Burghausen SV Wacker Burghausen 3:1 FC Enikon Augsburg FC Enikon
  1.FC Passau 1.FC Passau 0:2 1.FC Schweinfurt 05 Schweinfurt 05
  SpVgg Landshut SpVgg Landshut 2:0 VfB Helmbrechts VfB Helmbrechts
  Bayern Hof SpVgg Bayern Hof 1:3 MTV Ingolstadt MTV Ingolstadt
  FC Memmingen FC Memmingen 1:5 SV Türk Gücü München Türk SV München
  FC Gundelfingen FC Gundelfingen 1:1 FC Starnberg FC Starnberg
matchday 6 Hannover 96 II Hannover 96 II 0:0 Preussen Hameln (liq.) Preussen Hameln
  SC Harsum SC Harsum 1:1 BV Cloppenburg BV Cloppenburg
  BW Lohne Blau-Weiß Lohne 3:1 TuS Lingen (liq.) TuS Lingen
  TSV Havelse TSV Havelse 4:0 TuS Esens TuS Esens
  SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 1:1 BTS Neustadt BTS Neustadt
  SpVg Aurich SpVg Aurich 2:3 SV Atlas Delmenhorst SV Atlas
  SVG Göttingen SVG Göttingen 1:0 FC Mahndorf FC Mahndorf
  Greifswalder SC Greifswalder SC 2:1 FSV Velten (aufgel.) FSV Velten
 
1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg 1:3 FC Anhalt Dessau Anhalt Dessau
  Chemnitzer SV Chemnitzer SV 4:1 FSV Glückauf Brieske/Senftenberg FSV Brieske/Se.
  Mot. Zeulenroda FC Motor Zeulenroda 2:0 VFC Plauen VFC Plauen
  1.SV Gera 1.SV Gera 1:1 SV Merseburg 99 SV Merseburg 99
matchday 7 Hamborn 07 Sportfreunde Hamborn 07 1:6 1.FC Union Solingen Union Solingen
  Germ. Teveren Germania Teveren 2:2 1.FC Köln II 1.FC Köln II
matchday 11 Hamm/Sieg VfL Hamm/Sieg 0:0 SpVgg EGC Wirges SpVgg Wirges
  Saarwellingen FSV Saarwellingen 3:0 1.FC Saarbrücken II Saarbrücken II
  TuS Mayen TuS Mayen 3:3 SV 07 Elversberg SV Elversberg
  SF Eisbachtal Sportfreunde Eisbachtal 1:1 SV Südwest Ludwigshafen SV Südwest
  SG Betzdorf SG 06 Betzdorf 3:0 VfB Dillingen VfB Dillingen
  SV Wittlich SV Wittlich 2:0 SV Prüm 1920 SV Prüm
matchday 8 FV Biberach FV Biberach/Riß 2:0 Karlsruher SC II Karlsruhe II
  ASV Durlach ASV Durlach 3:0 FC 08 Villingen FC 08 Villingen
  FV Donaueschin. FV Donaueschingen 0:5 SV Sandhausen SV Sandhausen
  TSV Wäldenbronn TSV Wäldenbronn-Esslingen 4:1 SV Linx SV Linx
 
VfR Aalen VfR Aalen 2:0 1.FC Pforzheim 1.FC Pforzheim
  FC Bremerhaven FC Bremerhaven 3:0 VfB Oldenburg VfB Oldenburg
  TuS Hoisdorf TuS Hoisdorf 1:0 Kickers Emden Kickers Emden
 
Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt 4:0 Reinickendorfer Füchse Füchse Berlin
  BFC Dynamo BFC Dynamo 1:1 1.FC Union Berlin Union Berlin
matchday 9
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 3:0 TSV Vestenbergsgreuth Vestenbergsgr.
  VfR Mannheim VfR Mannheim 2:0 SpVgg 07 Ludwigsburg Ludwigsburg 07
  SG Egelsbach SG Egelsbach 1:0 TSF Ditzingen TSF Ditzingen
  Hessen Kassel KSV Hessen Kassel 3:3 SSV Reutlingen 05 SSV Reutlingen
  SV Lohhof SV Lohhof 4:0 SG Rot-Weiss Frankfurt RW Frankfurt
 
FC Augsburg FC Augsburg 4:1 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
  Edenkoben SpVgg Edenkoben 2:1 VfB Wissen VfB Wissen

Select date

Player birthdays

Coach birthdays