For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 15, 2016

Matchday 27 YB Funde Yanbian Funde 1:2 Tianjin Teda TJ Teda
  SJZ Ever Bright Shijiazhuang Ever Bright 0:6 Guangzhou Evergrande Taobao GZ Evergrande
  JS Suning Jiangsu Suning 2:1 Shanghai SIPG SH SIPG
Matchday 29 BJ BSU Beijing BSU 1:1 Qingdao Jonoon QD Jonoon
  MZ Hakka Meizhou Hakka 4:2 Dalian Professional DL Pro
  HN Billows Hunan Billows 0:0 Shanghai Shenxin (-2019) SH Shenxin
  GZ Hengfeng Guizhou Hengfeng 2:1 Tianjin Tianhai (-2019) TJ Tianhai
  IM Zhongyou Inner Mongolia Zhongyou 4:1 Xinjiang Tianshan Leopard XJ T. Leopard
  ZJ Yiteng Zhejiang Yiteng 1:2 Wuhan Zall WH Zall
  DL Transcen. Dalian Transcendence 0:0 Shenzhen FC SZ FC
  QD Huanghai Qingdao Huanghai 4:1 Beijing Renhe BJ Renhe
Matchday 7
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 1:1 Hertha BSC Hertha BSC
 
TSG Hoffenheim TSG 1899 Hoffenheim 2:1 SC Freiburg SC Freiburg
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 0:0 Hamburger SV Hamburger SV
 
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 2:2 Bayern Munich Bayern Munich
 
1. FC Köln 1. FC Köln 2:1 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
 
FC Augsburg FC Augsburg 1:1 FC Schalke 04 FC Schalke 04
Matchday 9
FC St. Pauli FC St. Pauli 1:2 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
VfL Bochum VfL Bochum 2:2 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 0:1 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 0:2 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
Dynamo Dresden SG Dynamo Dresden 5:0 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
Matchday 11
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach 2:3 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt 1:0 1.FC Magdeburg 1.FC Magdeburg
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 1:2 VfL Osnabrück VfL Osnabrück
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 3:1 SV Werder Bremen II W. Bremen II
 
Jahn Regensburg SSV Jahn Regensburg 1:2 MSV Duisburg MSV Duisburg
 
VfR Aalen VfR Aalen 1:1 Sportfreunde Lotte SF Lotte
 
Preußen Münster Preußen Münster 2:2 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
Hallescher FC Hallescher FC 3:2 FSV Zwickau FSV Zwickau
final 1st leg Sundowns Mamelodi Sundowns FC 3:0 Zamalek SC Zamalek
Matchday 8
Chelsea Chelsea FC 3:0 Leicester City Leicester
  Bournemouth AFC Bournemouth 6:1 Hull City Hull City
 
West Brom West Bromwich Albion 1:1 Tottenham Hotspur Spurs
 
Man City Manchester City 1:1 Everton FC Everton
  Stoke City Stoke City 2:0 Sunderland AFC Sunderland
 
Arsenal Arsenal FC 3:2 Swansea City Swansea
  UD Las Palmas UD Las Palmas 0:0 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
  CD Leganés CD Leganés 2:3 Sevilla FC Sevilla FC
 
FC Barcelona FC Barcelona 4:0 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
 
SSC Napoli SSC Napoli 1:3 AS Roma AS Roma
Matchday 9 Toulouse FC Toulouse 3:1 AS Monaco Monaco
  OGC Nice OGC Nice 2:0 Olympique Lyon Olympique Lyon
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 1:2 Paris Saint-Germain Paris SG
Matchday 10 SV Huizen SV Huizen 2:2 FC Groningen U21 Groningen U21
  Rijnvogels FC Rijnvogels 1:2 FC Lisse FC Lisse
  Almere City U21 Almere City FC U21 3:1 ONS Sneek ONS Sneek
  Scheveningen SVV Scheveningen 1:2 VV IJsselmeervogels IJsselm.vogels
  VV Capelle VV Capelle 0:1 DVS '33 Ermelo DVS '33
  ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk 0:1 Quick Boys Quick Boys
  VVOG VVOG Harderwijk 1:3 FC Volendam U21 Volendam U21
  Harkemase Boys Harkemase Boys 2:3 ASWH Ambacht ASWH
  Rijnsburgse B. Rijnsburgse Boys 4:1 VV SteDoCo SteDoCo
Matchday 11
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 2:2 Red Bull Salzburg RB Salzburg
Matchday 10 CSKA Moscow CSKA Moscow 1:0 FK Ufa Ufa
  Amkar Perm Amkar Perm 0:0 Lokomotiv Moscow Loko Moscow
  Rubin Kazan Rubin Kazan 3:0 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Ural II Ural Ekaterinburg II 3:3 Zenit St. Petersburg II Zenit II
  Spartak II Spartak Moskow II 1:2 FK Rostov II Rostov II
  Orenburg II FK Orenburg II 1:3 Tom Tomsk II Tom Tomsk II
Matchday 12 CFR Cluj CFR Cluj 1:0 CSM Politehnica Iași CSM Poli Iași
  Pandurii Pandurii Targu Jiu 2:1 FC Botosani FC Botosani
Matchday 11 FC Thun FC Thun 1:0 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
Matchday 7
Kasimpasa Kasimpasa 0:0 Gaziantepspor Gaziantepspor
 
Kayserispor Kayserispor 0:1 Besiktas JK Besiktas
Matchday 9 Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 0:1 Rangers FC Rangers
  Partick Thistle Partick Thistle FC 2:2 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
  St. Johnstone St. Johnstone FC 0:1 Kilmarnock FC Kilmarnock FC
  Celtic Celtic FC 2:0 Motherwell FC Motherwell FC
  Aberdeen FC Aberdeen FC 4:0 Ross County FC Ross County
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 2:0 Dundee FC Dundee FC
Matchday 31 Atlético-GO Atlético Clube Goianiense 2:1 Paysandu Sport Club Paysandu
  EC Bahia Esporte Clube Bahia 1:0 Grêmio Esportivo Brasil (RS) Brasil-RS
Matchday 11 Zorya Lugansk Zorya Lugansk 2:0 Volyn Lutsk Volyn Lutsk
  Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 1:1 Shakhtar Donetsk Shakhtar D.
Matchday 7 Panetolikos Panetolikos GFS 4:0 AOK Kerkyra AOK Kerkyra
  Asteras Tripoli Asteras Tripolis 2:0 AO Platanias Platanias
  PAO U19 Panathinaikos Athens U19 4:0 AO Xanthi U19 AO Xanthi U19
  Panetolikos U19 Panetolikos GFS U19 1:1 AOK Kerkyra U19 AOK Kerkyra U19
  Ast.Tripoli U19 Asteras Tripolis U19 3:2 AO Platanias U19 Platanias U19
  Atromitos U19 Atromitos Athens U19 3:1 Veria NPS U19 Veria NPS U19
  PAOK U19 PAOK Thessaloniki U19 1:0 Iraklis Thessaloniki U19 Iraklis U19
  AE Larisa U19 AE Larisa U19 2:2 AEK Athens U19 AEK Athens U19
First Round Agios Ierotheos AO Agiou Ierotheou 1:0 Thyella Rafinas Thyella Rafinas
  AE Karaiskakis AE Karaiskakis Artas 1:0 Ethnikos Filippiadas Eth. Filippiada
Matchday 10 RSC Charleroi RSC Charleroi 1:0 Club Brugge KV Club Brugge
Matchday 11 Cercle Brugge Cercle Brugge 3:1 Lommel SK Lommel SK
Matchday 10 Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 1:3 FK Mladá Boleslav Mladá Boleslav
  Hradec Králové FC Hradec Králové 0:3 SK Slavia Prague Slavia Prague
  MFK Karvina MFK Karvina 2:0 1.FK Pribram 1.FK Pribram
  FK Jablonec FK Jablonec 1:2 FC Zbrojovka Brno Zbrojovka Brno
  Dukla Prague FK Dukla Prag 0:0 FC Slovan Liberec Slovan Liberec
  FK Teplice FK Teplice 2:0 FC FASTAV Zlin FC Zlin
Matchday 13 SönderjyskE SönderjyskE 1:0 Viborg FF Viborg FF
  Aarhus GF Aarhus GF 1:1 AC Horsens AC Horsens
Matchday 12 Vozdovac FK Vozdovac 0:3 FK Partizan Belgrade Partizan
  Radnicki Nis FK Radnicki Nis 1:0 OFK Backa Backa
  Borac Cacak FK Borac 1926 Cacak 3:3 FK Spartak Subotica Spartak
  Radnik FK Radnik Surdulica 3:1 FK Novi Pazar Novi Pazar
  Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 1:1 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
  Slaven Belupo Slaven Belupo Koprivnica 0:1 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
  NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 2:1 NK Istra 1961 NK Istra
  Inter Zapresic NK Inter Zapresic 1:0 HNK Cibalia Vinkovci Cibalia
Matchday 26 Grankulla IFK Grankulla IFK 2:0 FC Jazz Juniorit FC Jazz
  AC Oulu AC Oulu 0:1 Turun Palloseura TPS
  Ekenäs IF Ekenäs IF 1:2 FF Jaro FF Jaro
  Kokkolan PV Kokkolan Pallo-Veikot 1:1 FC KTP FC KTP
  FC Haka FC Haka 2:4 JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä
Play Off 2st leg IF Gnistan IF Gnistan 5:3 on pens Musan Salama MuSa
Fourth Round SJK U19 SJK Seinäjoki U19 2:1 Tornion Pallo -47 TP-47
Matchday 12 Cracovia Cracovia 1:0 Wisla Plock Wisla Plock
  Pogon Szczecin Pogon Szczecin 3:2 Legia Warszawa Legia Warszawa
  Gornik Leczna Gornik Leczna 0:0 Arka Gdynia Arka Gdynia
Matchday 10 OFK Pirin OFK Pirin Blagoevgrad 1:3 PFK Ludogorets Razgrad Ludogorets
  CSKA Sofia CSKA Sofia 1:1 Levski Sofia Levski Sofia
Matchday 9 Spartak Pleven PFK Spartak Pleven 0:2 FK Sozopol FK Sozopol
  Bansko PFC Bansko 0:0 PFK Ludogorets Razgrad II Ludogorets II
  Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 2:1 FK Botev Galabovo B. Galabovo
  Levski Karlovo OFK Levski Karlovo 2:3 PFK Nesebar PFK Nesebar
  FK Oborishte FK Oborishte 0:3 Tsarsko Selo Sofia Tsarsko Selo
Matchday 13 ND Gorica ND Gorica 1:1 NK Krsko NK Krsko
  NK Aluminij NK Aluminij Kidricevo 2:1 NK Radomlje NK Radomlje
  NK Domzale NK Domzale 3:1 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
Matchday 12 Gyirmót FC Gyirmót FC Győr 0:1 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Tatran Presov 1.FC Tatran Presov 2:1 MFK Ruzomberok Ruzomberok
  Michalovce Zemplin Michalovce 2:0 AS Trencin AS Trencin
  Spartak Trnava Spartak Trnava 0:2 FK Zeleziarne Podbrezova Podbrezova
  Spartak Myjava Spartak Myjava 2:0 ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 7 Oranienburg Oranienburger FC Eintracht 1:1 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  SV Falkensee/F. SV Falkensee/Finkenkrug 3:0 RSV Waltersdorf RSV Waltersdorf
  Miersdorf/Zeut. Eintracht Miersdorf/Zeuthen 3:2 TuS Sachsenhausen Sachsenhausen
  MSV Neuruppin MSV 1919 Neuruppin 2:1  Breesener SV Guben Nord BSV Guben-Nord
  VfB Krieschow VfB 1921 Krieschow 2:1 TSG Einheit Bernau Einheit Bernau
  Ludwigsfelde Ludwigsfelder FC 3:2 SV Schwarz-Rot Neustadt/Dosse SR Neustadt/D.
  Werderaner FC Werderaner FC Viktoria 1920 2:2 FC Eisenhüttenstadt E'hüttenstadt
  Pr. Eberswalde Preussen Eberswalde 0:2 FC Stahl Brandenburg S. Brandenburg
Matchday 16 Ruhmannsfelden SpVgg Ruhmannsfelden 2:2 ASV Cham ASV Cham
  TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen 0:4 DJK Gebenbach DJK Gebenbach
  Osterhofen SpVgg Osterhofen 0:4 SV Donaustauf SV Donaustauf
  SV Neukirchen SV Neukirchen b. Hl. Blut 1:1 1.FC Bad Kötzting Bad Kötzting
  SV Sorghof SV Sorghof 1:6 SV Etzenricht SV Etzenricht
  SV Hutthurm SV Hutthurm 0:3 SC Ettmannsdorf SC Ettmannsdorf
  SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach 6:0 SpVgg Bayreuth II Bayreuth II
  SV Mitterteich SV Mitterteich 2:0 TSV Kornburg TSV Kornburg
  ASV Pegnitz ASV Pegnitz 1:2 ASV Veitsbronn-Siegelsdorf ASV Veitsbronn
Matchday 15 Schwebenried DJK Schwebenried 0:0 TuS Röllbach TuS Röllbach
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 4:1 TSV Karlburg TSV Karlburg
  Eintr. Bamberg FC Eintracht Bamberg 2:2 1.FC Lichtenfels FC Lichtenfels
  Bayern Kitzingen Bayern Kitzingen 1:4 TSV Kleinrinderfeld Kleinrinderfeld
  FC Coburg FC Coburg 0:0 TSV Unterpleichfeld Unterpleichfeld
  SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 1:0 FC Töging FC Töging
  VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos 0:0 ESV Freilassing ESV Freilassing
  TSV Kastl TSV Kastl 3:0 SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  SB Rosenheim Sportbund DJK Rosenheim 1:2 Eintracht Karlsfeld E. Karlsfeld
  TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen 2:0 TSV Eching TSV Eching
  ASV Dachau ASV Dachau 0:3 FC Deisenhofen FC Deisenhofen
Matchday 10 Komet Arsten TuS Komet Arsten 3:4 BSC Hastedt BSC Hastedt
  Woltmershausen TS Woltmershausen 3:0 SC Vahr-Blockdiek SC Vahr-Blockd.
Matchday 11 Ottersberg TSV Ottersberg 2:1 Rotenburger SV Rotenburger SV
Matchday 13 FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 2:0 VfL Primstal VfL Primstal
  SV Mettlach SV Mettlach 0:0 SC Halberg Brebach Halberg Brebach
  VfB Dillingen VfB Dillingen 5:1 SV Auersmacher Auersmacher
  FV Eppelborn FV Eppelborn 4:0 SF Köllerbach SF Köllerbach
  Friedrichsthal SC Friedrichsthal 3:0 DJK Bildstock DJK Bildstock
Matchday 11 TSV Wetschen TSV Wetschen 3:3 TSV Krähenwinkel/Kaltenweide Krähenwinkel
  SV Bavenstedt SV Bavenstedt 2:0 MTV Almstedt MTV Almstedt
  1.FC M'gladbach 1.FC Mönchengladbach 1:4 Düsseldorfer SC 99 DSC 99
  VfB Speldorf VfB Speldorf 0:1 Duisburger SV 1900 Duisburger SV
  VfL Rhede VfL Rhede 2:0 DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
  SC Melle 03 SC Melle 03 6:0 TuS Pewsum TuS Pewsum
Matchday 13 TuS Mayen TuS Mayen 4:0 SG Eintracht Mendig-Bell SG Mendig
  SpVgg Wirges SpVgg EGC Wirges 0:3 SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
  SG Betzdorf SG 06 Betzdorf 0:3 SG 2000 Mülheim-Kärlich Mülheim-Kärlich
  SG Kyllb./B./G. SG Kyllburg/Badem/Gindorf 2:1 TSV Emmelshausen TSV Emmelshsn.
  SG Saartal SG Saartal Irsch 1:1 SV Eintracht Windhagen SV Windhagen
Matchday 8 FC Eilenburg FC Eilenburg 1:1 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
  FC Grimma FC Grimma 1:1 BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
  Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 5:0 Reichenbacher FC Reichenbach
  VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz 2:2 VfL Hohenstein-Ernstthal Hohenstein-E.
Matchday 9 SC Leinefelde SC Leinefelde 1912 3:0 SV Rositz SV Rositz
  SC 1903 Weimar SC 1903 Weimar 0:3 ZFC Meuselwitz II Meuselwitz II
  Nordhausen II FSV Wacker Nordhausen II 4:0 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  SpVgg Geratal SpVgg Geratal 3:1 SG Glücksbrunn Schweina SGG Schweina
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 2:0 FSV Martinroda FSV Martinroda
  FC Fahner Höhe FC An der Fahner Höhe 1:1 SV Ehrenhain SV Ehrenhain
  Motor Altenburg SV Motor Altenburg 1:3 FC Eisenach FC Eisenach
  Strümpfelbrunn TSV Strümpfelbrunn 0:4 ASV Durlach ASV Durlach
  FV Lauda FV Lauda 1:2 VfB Eppingen VfB Eppingen
  SV Schwetzingen SV 98 Schwetzingen 3:1 FC Germania Friedrichstal Friedrichstal
  SG Kirchheim SG HD-Kirchheim 0:4 TSG 62/09 Weinheim TSG Weinheim
  TuS Bilfingen TuS Bilfingen 1:1 FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen
  SV Empor Berlin SV Empor Berlin 2:0 DJK SW Neukölln SW Neukölln
Matchday 11 L-Echterdingen Calcio Leinfelden-Echterdingen 1:2 FC 07 Albstadt FC 07 Albstadt
  SF Schw. Hall Sportfreunde Schwäbisch Hall 3:0 SV Zimmern SV Zimmern
  TSV Essingen TSV Essingen 3:2 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  VfL Pfullingen VfL Pfullingen 2:0 FV Löchgau FV Löchgau
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 2:2 SGV Freiberg SGV Freiberg
  Normannia Gmünd 1.FC Normannia Gmünd 1:0 TSG Backnang TSG Backnang
  TSV Berg TSV Berg 1:5 TSV Ilshofen TSV Ilshofen
  Sindelfingen VfL Sindelfingen 2:1 FV Olympia Laupheim Olymp. Laupheim
Matchday 12 FV Biebrich 02 FV Biebrich 02 0:2 VfB Wetter VfB Wetter
  SC Waldgirmes SC Waldgirmes 2:1 FSV Braunfels FSV Braunfels
  Petersberg RSV Petersberg 0:5 SV 07 Eschwege SV 07 Eschwege
  SC Willingen SC Willingen 0:0 SV Buchonia Flieden Buch. Flieden
  Wald-Michelbach Eintracht Wald-Michelbach 1:3 FC Kalbach FC Kalbach
Matchday 8 SV Pastow SV Pastow 2:3 Hagenower SV Hagenower SV
  E. Ueckermünde FSV Einheit Ueckermünde 1:2 Rostocker FC 1895 Rostocker FC
  FC Pommern FC Pommern Stralsund 0:2 MSV Pampow MSV Pampow
  SV 90 Görmin SV 90 Görmin 2:1 Grimmener SV Grimmener SV
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 2:0 TSV Friedland 1814 TSV Friedland
  FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 2:4 Greifswalder FC Greifswalder FC
  Güstrower SC Güstrower SC 09 3:0 Torgelower FC Greif Torgelower FC
  SGA Boizenburg SG Aufbau Boizenburg 0:5 TSV Bützow TSV Bützow
Matchday 7 IMO Merseburg VfB IMO Merseburg 1:1 BSV Halle-Ammendorf Halle-Ammendorf
  Bernburg II TV Askania Bernburg II 0:2 SV Blau-Weiß Zorbau SV BW Zorbau
  MSV Börde Magdeburger SV Börde 1:8 FC Grün-Weiß Piesteritz GW Piesteritz
  Blau-Weiß Dölau SV Blau-Weiß Dölau 2:3 1.FC Lok Stendal Lok Stendal
  Sangerhausen VfB 1906 Sangerhausen 2:1 1.FC Bitterfeld-Wolfen Bitterfeld-W.
  Romonta Amsdorf 1.FC Romonta Amsdorf 1:1 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
  SV Dessau 05 SV Dessau 05 2:0 Burger BC 08 Burger BC 08
Matchday 15 SC Lahr SC Lahr 2:5 1.SV Mörsch 1.SV Mörsch
  Kehler FV Kehler FV 07 1:3 FC Denzlingen FC Denzlingen
  SV Bühlertal SV Bühlertal 4:0 SC Pfullendorf SC Pfullendorf
  SV Kuppenheim SV 08 Kuppenheim 0:4 Freiburger FC Freiburger FC
  FC Neustadt FC Neustadt 0:3 FC 08 Villingen FC 08 Villingen
  SV Stadelhofen SV Stadelhofen 3:0 SV Endingen SV Endingen
Matchday 12 Hassia Bingen Hassia Bingen 3:1 Eintracht Bad Kreuznach Bad Kreuznach
  Waldalgesheim SV Alemannia Waldalgesheim 3:1 SV Rodenbach SV Rodenbach
Matchday 10 SpVgg Vreden SpVgg Vreden 4:0 Victoria Clarholz Vict. Clarholz
  Lennestadt FC Lennestadt 2:4 SpVg Olpe SpVg Olpe
Matchday 14 VfB Lübeck II VfB Lübeck II 0:3 SV Grün-Weiß Siebenbäumen GW Siebenbäumen
  SSV Pölitz SSV Pölitz 1:1 SG Elmenhorst/Tremsbüttel SG Elm./Trem.
  Sereetzer SV Sereetzer SV 1:4 TSV Pansdorf TSV Pansdorf
  TSV Travemünde TSV Travemünde 2:0 SSC Hagen Ahrensburg SSC Hagen
Matchday 12 TSV Kronshagen TSV Kronshagen 0:3 TSV Bordesholm TSV Bordesholm
  Rendsburger TSV Rendsburger TSV 0:1 Gettorfer SC Gettorfer SC
  TSV Stein TSV Stein 1:0 Büdelsdorfer TSV Büdelsd. TSV
  VfR Laboe VfR Laboe 0:0 Preetzer TSV Preetzer TSV
  TSV Klausdorf TSV Klausdorf 3:3 Osterrönfelder TSV Osterrönfeld
Matchday 14 Nord Harrislee TSV Nord Harrislee 0:2 TSV Rantrum TSV Rantrum
  DGF Flensborg DGF Flensborg 1:7 BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  TSV Großsolt TSV Großsolt-Freienwill 1:3 TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
  Husumer SV Husumer SV 5:0 TSV Friedrichsberg-Busdorf Friedrichsberg
  FC Wiesharde FC Wiesharde 1:0 FC Angeln 02 FC Angeln 02
  TV Grundhof TV Grundhof 1:2 MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt
  IF Stjernen IF Stjernen Flensborg 2:4 SG Geest 05 SG Geest 05
Matchday 12 Fetihspor K. Fetihspor Kaltenkirchen 4:1 TuS Nortorf TuS Nortorf
  Todesfelde II SV Todesfelde II 3:3 SV Schackendorf SV Schackendorf
  Hohenwestedt MTSV Hohenwestedt 2:1 VfL Kellinghusen Kellinghusen
  Kiebitzreihe Rot-Weiß Kiebitzreihe 1:1 VfR Horst VfR Horst
  Phoenix Kisdorf SSC Phoenix Kisdorf 4:2 VfR Neumünster II VfR Neumün. II
Matchday 6 Defensa Defensa y Justicia 1:0 Club Atlético Banfield CA Banfield
  Belgrano Club Atlético Belgrano 0:0 Club Atlético Aldosivi Aldosivi
Matchday 13 Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 2:3 Club León FC León
Matchday 16 Millonarios Millonarios FC 4:1 Envigado FC Envigado
  A. Bucaramanga Atlético Bucaramanga 3:0 Junior FC Junior FC
  Atl. Nacional Atlético Nacional 4:0 CD Atlético Huila Atlético Huila
  Boyacá Chicó Boyacá Chicó FC 3:1 Cortuluá Cortuluá
Final Gamba Osaka Gamba Osaka 5:6 on pens Urawa Red Diamonds Urawa Reds
Matchday 26 Briobe. Urayasu Briobecca Urayasu 2:0 Tochigi City Tochigi City
Matchday 5 Al-Batin Al-Batin 4:0 Al-Raed Al-Raed
  Ittihad Al-Ittihad Jeddah 3:1 Al-Taawon Taawon
Matchday 13 Min. Zacatecas Mineros de Zacatecas 3:1 Murciélagos FC Murciélagos
  Atlante CF Atlante 0:1 Potros UAEM Potros UAEM
  Correcaminos Correcaminos de la UAT 0:0 FC Juárez FC Juárez
  Venados FC Venados FC Yucatán 5:1 Lobos BUAP Lobos
Matchday 2 Sydney FC Sydney FC 4:0 Central Coast Mariners Central Coast
  Melbourne Melbourne Victory 1:4 Melbourne City FC Melbourne City
Matchday 12 Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 4:1 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 3:2 FK Radnik Bijeljina U19 Bijeljina U19
  Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 3:3 FK Sloboda Tuzla Sloboda Tuzla
  Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 1:1 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 1:1 NK Celik Zenica Celik Zenica
  Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 0:1 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
  NK Vitez NK Vitez 0:1 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
Matchday 9 San Luis CD San Luis de Quillota 1:0 CD Cobresal Cobresal
  CD Palestino CD Palestino 5:1 Club de Deportes Antofagasta Antofagasta
Matchday 3 Hatta Club Hatta Club 2:1 Al Ittihad Kalba Sports Club Ittihad Kalba
  Al-Wasl Al-Wasl Sports Club 2:1 Al-Nasr (Dubai) Al-Nasr
  Al-Dhafra SCC Al-Dhafra SCC 0:3 Al-Wahda FC Abu Dhabi Al-Wahda FC
Matchday 11 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 0:1 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  J. Bihac NK Jedinstvo Bihac 2:0 FK Tuzla City FK Tuzla City
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 1:0 NK Bosna Visoko Bosna Visoko
  Br. Gracanica NK Bratstvo Gracanica 2:2 NK Travnik Travnik
  HNK Orasje HNK Orasje 0:0 FK Bosna Union Bosna Union
  FK Rad. Lukavac FK Radnicki Lukavac 0:1 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  Velez Mostar FK Velez Mostar 1:1 HNK Capljina HNK Capljina
Matchday 25 Slavia Slavia Mozyr 2:1 Isloch Minskiy Rayon Isloch
  Dinamo Minsk Dinamo Minsk 2:1 Dynamo Brest Dynamo Brest
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 0:0 FK Minsk FK Minsk
  Torpedo Zhodino Torpedo-BelAZ Zhodino 1:0 Neman Grodno Neman Grodno
Matchday 7 RC Rélizane RC Rélizane 0:0 ES Sétif ES Sétif
  JS Kabylie JS Kabylie 1:1 MO Béjaïa MO Béjaïa
Matchday 11 Tekstilac FK Tekstilac Derventa 1:0 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 0:3 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 2:0 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
  FK Borac Samac FK Borac Samac 2:2 FK Sloga Doboj Sloga Doboj
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 1:1 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Sutjeska Foca FK Sutjeska Foca 2:1 FK Sloboda Mrkonjic Grad Mrkonjic
Matchday 5 CA Khénifra Chabab Atlas Khénifra 0:0 Ittihad Tanger Ittihad Tanger
  Wydad AC Wydad Casablanca 2:1 CR Al Hoceima CR Al Hoceima
Matchday 4 Stade Gabèsien Stade Gabèsien 1:1 Avenir Sportif de Gabès AS Gabès
Matchday 9 Dinamo Batumi Dinamo Batumi 0:1 FC Kolkheti-1913 Poti Kolkheti Poti
  Guria Guria Lanchkhuti 0:2 Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
  Chikhura Chikhura Sachkhere 1:1 Shukura Kobuleti Shukura
  Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 0:3 FC Samtredia FC Samtredia
  Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 3:0 FC Locomotive Tbilisi FC Locomotive
Matchday 18 Miami FC Miami FC 2:2 Tampa Bay Rowdies TB Rowdies
Matchday 41 Gangwon FC Gangwon FC 1:2 Daejeon Hana Citizen Daejeon Hana C.
  Daegu FC Daegu FC 0:1 Seoul E-Land Seoul E-Land
  Chungju H. Chungju Hummel (-2016) 8:1 Ansan Mugunghwa (1996-2016) Ansan Mugunghwa
  Bucheon FC Bucheon FC 1995 1:0 FC Anyang FC Anyang
Matchday 1 Pohang Steelers Pohang Steelers 2:2 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
  FC Seoul FC Seoul 2:0 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
  Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors 2:3 Jeju United Jeju Utd.
Matchday 9 Brechin City Brechin City FC 0:1 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Queen's Park Queen's Park FC 1:0 East Fife FC East Fife
  Livingston FC Livingston FC 1:2 Albion Rovers FC Albion Rovers
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 0:5 Stranraer FC Stranraer
Matchday 11 Aberystwyth Aberystwyth Town FC 4:0 Rhyl Football Club Rhyl FC
  Carmarthen Carmarthen Town AFC 3:1 Newtown AFC Newtown
Matchday 13 FAC Floridsdorfer AC 1:5 FC Liefering FC Liefering
  Blau Weiss Linz FC Blau-Weiss Linz 1:0 SV Horn SV Horn
 
FC Wacker FC Wacker Innsbruck 2:1 LASK LASK
  Wiener Neustadt 1. Wiener Neustädter Sportclub 2:1 WSG Tirol WSG Tirol
  SV Kapfenberg SV Kapfenberg 0:1 SC Austria Lustenau A. Lustenau
Matchday 12 Cardiff Cardiff City 2:1 Bristol City Bristol City
  Nottm Forest Nottingham Forest 3:1 Birmingham City Birmingham
  Blackburn Blackburn Rovers 0:0 Ipswich Town Ipswich
 
Norwich Norwich City 3:1 Rotherham United Rotherham
  Brighton Brighton & Hove Albion 2:2 Preston North End Preston
 
QPR Queens Park Rangers 1:1 Reading FC Reading
  Derby Derby County 1:0 Leeds United Leeds
  Wigan Wigan Athletic 0:0 Burton Albion Burton Albion
  Barnsley FC Barnsley FC 2:4 Fulham FC Fulham
  Newcastle Newcastle United 3:1 Brentford FC Brentford
Matchday 9 Montrose Montrose FC 0:5 Elgin City FC Elgin City
  Edinburgh City Edinburgh City FC 0:1 Clyde FC Clyde FC
  Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC 2:2 Annan Athletic FC Annan Athletic
  Stirling Stirling Albion FC 0:0 Berwick Rangers FC Berwick Rangers
  Arbroath Arbroath FC 2:0 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
Matchday 7 JK Augur U17 Tallinn JK Augur U17 7:0 Poltsamaa JK Sport U17 Poltsamaa U17
  Kalev U17 Kalev Tallinn U17 1:4 Kalju FC U17 Kalju FC U17
Matchday 33 FCI Tallinn FCI Tallinn 1:0 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  Paide Paide Linnameeskond 2:0 Kalju FC Kalju FC
  Sillamäe Kalev JK Sillamäe Kalev 3:2 FCI Levadia FCI Levadia
  Rakvere Tarvas Rakvere JK Tarvas 1:1 Pärnu Linnameeskond Pärnu
  JK Trans Narva JK Trans Narva 0:2 FC Flora Tallinn FC Flora
  FCI Levadia U21 FCI Levadia U21 1:3 FC Santos Tartu Santos Tartu
  Kalev Kalev Tallinn 3:2 FCI Tallinn II FCI Tallinn II
Matchday 31 Bray Wanderers Bray Wanderers 2:1 St. Patricks Athletic St. Patricks
  Cork City Cork City FC 2:0 Finn Harps Finn Harps
  Sligo Rovers Sligo Rovers 1:0 Longford Town FC Longford Town
  Derry City Derry City 2:1 Bohemian Football Club Dublin Bohemians
  Shamrock Rovers Shamrock Rovers 0:3 Dundalk FC Dundalk FC
  Wexford FC Wexford FC 5:4 Galway United FC Galway United
Matchday 25 Young Lions Garena Young Lions 1:3 Tampines Rovers Tampines Rovers
  Balestier Khals Balestier Khalsa 0:5 Lion City Sailors LC Sailors
Matchday 13 Rochdale Rochdale AFC 2:0 Bury FC Bury
  Northampton Northampton Town 1:3 Millwall FC Millwall
  Sheff Utd Sheffield United 4:0 Port Vale FC Port Vale
  Oxford United Oxford United 1:0 Bradford City Bradford
  Scunthorpe Utd. Scunthorpe United 2:1 Milton Keynes Dons MK Dons
  Fleetwood Fleetwood Town 2:0 Peterborough United Peterborough
  Bristol Rovers Bristol Rovers 2:1 Gillingham FC Gillingham FC
  Bolton Bolton Wanderers 2:0 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Walsall Walsall FC 3:2 Shrewsbury Town Shrewsbury
  Charlton Charlton Athletic 3:0 Coventry City Coventry
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 0:0 Swindon Town Swindon Town
  Southend United Southend United 1:0 Chesterfield FC Chesterfield FC
  Accrington Accrington Stanley 2:1 Blackpool FC Blackpool
  Cheltenham Cheltenham Town 2:1 Crawley Town Crawley Town
  Morecambe FC Morecambe FC 0:2 Stevenage FC Stevenage
  Barnet Barnet FC 1:4 Exeter City Exeter City
  Doncaster Doncaster Rovers 1:0 Colchester United Colchester Utd.
  Notts County Notts County 1:1 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Cambridge Utd. Cambridge United 0:1 Grimsby Town Grimsby Town
  Leyton Orient Leyton Orient 1:2 Luton Town Luton
  Plymouth Plymouth Argyle 2:2 Portsmouth FC Portsmouth
  Carlisle United Carlisle United 3:2 Hartlepool United Hartlepool Utd.
  Mansfield Town Mansfield Town 1:1 Wycombe Wanderers Wycombe
  Yeovil Town Yeovil Town 1:0 Newport County Newport County
Matchday 12 Cliftonville Cliftonville FC 2:0 Ards FC Ards FC
  Linfield Linfield FC 4:0 Ballinamallard United Ballinamallard
  Ballymena Ballymena United 2:1 Crusaders FC Crusaders
  Portadown Portadown FC 0:1 Coleraine FC Coleraine
  Carrick Rangers Carrick Rangers 0:0 Glenavon FC Glenavon
  Dungannon Dungannon Swifts 0:1 Glentoran FC Glentoran
Matchday 27 AFA Olaine AFA Olaine 1:2 Valmiera FC Valmiera
  Tukums FK Tukums 2000 7:2 JDFS Alberts Riga JDFS Alberts
  Smiltene FK Smiltene/BJSS 1:1 Staiceles Bebri Bebri
  Auda Auda Kekava 3:2 Rezeknes FA Rezeknes FA
Matchday 9 Cesena Cesena FC 1:1 SPAL SPAL
  Brescia Brescia Calcio 1:1 US Salernitana 1919 Salernitana
  Virtus Entella Virtus Entella 3:2 Benevento Calcio Benevento
  Carpi Carpi FC 1909 2:0 Latina Calcio 1932 Latina Calcio
  Ascoli Ascoli Calcio 1:4 Hellas Verona Hellas Verona
  Perugia AC Perugia Calcio 2:0 AS Cittadella Cittadella
  Avellino US Avellino 1912 1:0 Spezia Calcio Spezia Calcio
  AC Pisa AC Pisa 1909 0:1 LR Vicenza Virtus LR Vicenza
  Sambenedettese US Sambenedettese 2:2 FC Südtirol Südtirol
  Lumezzane FC Lumezzane 0:0 Modena FC 2018 Modena
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 2:2 Feralpisalò Feralpisalò
  AJ Fano Alma Juventus Fano 1906 1:1 US Anconitana Anconitana
  Venezia Venezia FC 3:1 Teramo Calcio 1913 Teramo
Matchday 7 Karagümrük Fatih Karagümrük 2:0 Pendikspor Pendikspor
Matchday 10 CD Lugo CD Lugo 0:1 Getafe CF Getafe
Matchday 11 AC Ajaccio AC Ajaccio 1:0 Stade Reims Stade Reims
  US Orléans US Orléans 0:0 Tours FC Tours FC
  AJ Auxerre AJ Auxerre 2:0 Stade Lavallois Stade Lavallois
  Red Star FC Red Star FC 3:3 Nîmes Olympique Nîmes Olympique
  Bourg-en-Bresse Bourg-en-Bresse Péronnas 01 2:4 Amiens SC Amiens SC
  Troyes ES Troyes AC 1:0 GFC Ajaccio G. Ajaccio
  Clermont Foot Clermont Foot 63 1:3 AC Le Havre AC Le Havre
  Valenciennes FC Valenciennes FC 3:1 Chamois Niortais FC Chamois Niort
  Stade Brest 29 Stade Brest 29 2:1 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
Matchday 10 SAS Epinal SAS Epinal 0:0 Paris FC Paris FC
  FC Chambly FC Chambly 0:0 AS Béziers AS Béziers
  Quevilly-Rouen Quevilly-Rouen Métropole 1:2 CA Bastia CA Bastia
  LB Châteauroux LB Châteauroux 2:1 Athlético Marseille Athl. Marseille
  SC Lyon Sporting Club de Lyon 2:2 US Avranches US Avranches
  US Boulogne US Boulogne 1:1 ASM Belfort ASM Belfort
  Les Herbiers VF Les Herbiers VF 2:2 US Créteil-Lusitanos US Créteil
  Concarneau US Concarneau 1:3 USL Dunkerque USL Dunkerque
Matchday 17 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 0:1 Luch Vladivostok Luch
  Sibir Sibir Novosibirsk 2:0 Volgar Astrakhan Volgar
  Tambov PFK  Tambov 1:0 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Khimki FK Khimki 2:0 Spartak Nalchik Spartak Nalchik
  Mordovia Mordovia Saransk 2:2 Zenit 2 St. Petersburg Zenit 2 S-Pb
  Tosno FK Tosno 4:2 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
  Sokol Saratov Sokol Saratov 0:3 Enisey Krasnoyarsk Enisey
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 0:0 FK Tyumen Tyumen
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 2:1 Dynamo Moscow Dynamo Moscow
  Kuban Krasnodar Kuban Krasnodar 1:1 Baltika Kaliningrad Baltika
Matchday 12 Sepsi OSK Sepsi OSK Sf. Gheorghe 0:0 CS Balotesti CS Balotesti
  Ac. Clinceni Academica Clinceni 2:3 CS Sportul Snagov Sportul Snagov
  Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 5:0 ASU Politehnica Timisoara ASU Poli
  Luceafarul Luceafarul Oradea 2:0 AFC Chindia Targoviste Chindia
  D. Calarasi Dunarea Calarasi 1:0 Unirea Tarlungeni Tarlungeni
  CS Afumati CS Afumati 4:0 ACS Berceni ACS Berceni
  Mioveni CS Mioveni 2:0 Dacia Unirea Braila Braila
Matchday 13 FK Kaluga FK Kaluga 1:0 Arsenal 2 Tula Arsenal 2 Tula
Matchday 10 Fortuna Sittard Fortuna Sittard 2:0 VVV-Venlo VVV-Venlo
  Helmond Sport Helmond Sport 2:0 FC Volendam FC Volendam
  FC Eindhoven FC Eindhoven 0:1 FC Emmen FC Emmen
  TOP Oss TOP Oss 2:5 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  Achilles '29 Achilles '29 1:1 FC Utrecht U21 Utrecht U21
  FC Den Bosch FC Den Bosch 3:1 SC Cambuur-Leeuwarden SC Cambuur
  Almere City Almere City FC 1:0 PSV Eindhoven U21 PSV U21
  Telstar SC Telstar 2:0 NAC Breda NAC Breda
Third Round 1º Dezembro SU 1º Dezembro 1:2 SL Benfica Benfica
  Desportivo Aves Desportivo Aves 1:2 AET FC Paços de Ferreira Paços Ferreira
  Leiria União de Leiria 0:2 Boavista FC Boavista
  Penafiel FC Penafiel 1:0 AET Amarante FC Amarante
  CD Fátima CD Fátima 1:2 SC Olhanense Olhanense
Matchday 9 St. Mirren St. Mirren FC 0:2 Dundee United FC Dundee United
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 0:5 Greenock Morton FC Morton
  Falkirk FC Falkirk FC 2:1 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
  Dumbarton FC Dumbarton FC 0:3 Ayr United FC Ayr United
  Raith Rovers Raith Rovers FC 0:0 Hibernian FC Hibernian FC
Matchday 7 Altinordu Altinordu FK 3:1 Mersin Idmanyurdu Mersin IY
  Balikesirspor Balikesirspor 1:1 Sivasspor Sivasspor
Matchday 14 FK Mariupol FK Mariupol 3:0 FK Ternopil-DYuSSh FK Ternopil
  Ingulets Ingulets Petrove 1:0 Skala 1911 Stryi Skala Stryi
  FK Poltava FK Poltava 0:1 Avangard Kramatorsk Avangard K.
  FK Obolon FK Obolon Kyiv 2:1 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
  Arsenal Kyiv Arsenal Kyiv 1:2 Desna Chernigiv Desna
  Cherkashchyna OPFK Cherkashchyna 1:0 Kobra Kharkiv Kobra Kharkiv
Matchday 11 FC Winterthur FC Winterthur 1:1 FC Chiasso FC Chiasso
  FK Mohelnice FK Mohelnice 1:1 MFK Vyskov MFK Vyskov
  SK Lisen SK Lisen 1:2 FC Zlin B FC Zlin B
  Blansko FK Blansko 3:1 SK Spartak Hulin Hulin
  HS Kromeriz SK Hanacka Slavia Kromeriz 0:0 FC Odra Petrkovice Petrkovice
  FC Hlucin FC Hlucin 0:1 FC Viktoria Otrokovice Otrokovice
  HFK Trebic HFK Trebic 3:0 1.HFK Olomouc 1.HFK Olomouc
  Ustí nad Labem FK Ustí nad Labem 2:1 MFK Vitkovice Vitkovice
  Baník Sokolov FK Baník Sokolov 1:2 SK Sigma Olomouc Sigma Olomouc
  Frydek-Mistek MFK Frydek-Mistek 4:1 FK Fotbal Trinec Fotbal Trinec
  Vlašim FC Sellier & Bellot Vlašim 2:1 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  1.SK Prostejov 1.SK Prostejov 3:0 FK Pardubice FK Pardubice
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 1:0 FK Viktoria Zizkov Viktoria Zizkov
Matchday 27 Strømsgodset Strømsgodset IF 1:1 Viking Stavanger Viking FK
  Aalesund Aalesunds FK 1:0 FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
Matchday 10 BSK Borca FK BSK Borca 1:2 FK Proleter Novi Sad Proleter
  CSK Celarevo CSK Pivara Celarevo 0:0 FK Zemun FK Zemun
  OFK Beograd OFK Beograd 0:1 FK Macva Sabac Macva
  Jagodina GFK Jagodina 1:0 FK Dinamo Vranje Dinamo Vranje
  Sindjelic Bg FK Sindjelic Belgrad 1:2 FK Sloboda Uzice Sloboda Uzice
  FK Odzaci FK Odzaci 0:0 FK Radnicki Pirot Radnicki Pirot
  FK Indjija FK Indjija 1:0 FK Kolubara Lazarevac Kolubara
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 1:0 FK Bezanija FK Bezanija
Matchday 11 HNK Sibenik HNK Sibenik 0:1 NK Solin NK Solin
  NK Lucko NK Lucko 3:3 NK Sesvete NK Sesvete
  NK Dugopolje NK Dugopolje 2:0 NK Imotski NK Imotski
Matchday 13 Olimpia Grudz. Olimpia Grudziadz 2:1 Chrobry Glogow Chrobry Glogow
  Stal Mielec Stal Mielec 0:1 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  Sandecja Sandecja Nowy Sacz 0:1 GKS Katowice GKS Katowice
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork 1:1 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
  GKS Tychy GKS Tychy 0:1 Podbeskidzie Bielsko-Biala Podbeskidzie
Matchday 12 Swit N.D.M. Swit Nowy Dwor Mazowiecki 1:1 MKS Mazur Elk Mazur Elk
  Legia II Legia Warsaw II 5:0 Huragan Wolomin Huragan Wolomin
  LKS Lomza LKS Lomza 1:2 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  Aleksandrow L. Sokol Aleksandrow Lodzki 1:0 Drweca Nowe Miasto Lubawskie Drweca NML
  Motor Lubawa Motor Lubawa 0:5 Huragan Morag Huragan Morag
  C. Elblag Concordia Elblag 1:1 Jagiellonia Bialystok II Jagiellonia II
Matchday 11 Lech Poznan II Lech Poznan II 1:1 Górnik Konin Górnik Konin
  Pogon II Pogon Szczecin II 3:1 Pogon Lebork Pogon Lebork
  Gwardia Koszalin Gwardia Koszalin 0:1 KKS 1925 Kalisz KKS Kalisz
  Polonia Sroda Polonia Sroda Wielkopolska 0:0 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia
  Wda Swiecie Wda Swiecie 2:2 GKS Przodkowo GKS Przodkowo
  Vineta Wolin Vineta Wolin 3:3 Chemik Bydgoszcz Chemik Bydgoszcz
  Chwaszczyno KS Chwaszczyno 0:1 Lesnik Manowo Lesnik Manowo
  Elana Torun Elana Torun 1:3 Swit Szczecin Swit Szczecin
  Jarota Jarocin Jarota Jarocin 1:1 Sokol Kleczew Sokol Kleczew
Matchday 12 BKS Stal Bielsko-Biala BKS Stal Bielsko-Biala 2:1 Stal Brzeg Stal Brzeg
  GKS Jastrzebie GKS 1962 Jastrzebie 4:1