For using this site, please activate JavaScript.

Matches Oct 18, 2020

Matchday 4
Arm. Bielefeld Arminia Bielefeld 1:4 Bayern Munich Bayern Munich
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 1:1 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
1. FC Köln 1. FC Köln 1:1 Eintracht Frankfurt E. Frankfurt
 
Erzgebirge Aue FC Erzgebirge Aue 2:1 1.FC Heidenheim 1846 1.FC Heidenheim
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 0:2 Holstein Kiel Holstein Kiel
 
F. Düsseldorf Fortuna Düsseldorf 2:2 SSV Jahn Regensburg Jahn Regensburg
 
SC Paderborn SC Paderborn 07 1:0 Hannover 96 Hannover 96
Matchday 5
Saarbrücken 1.FC Saarbrücken 2:1 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
SV Meppen SV Meppen 0:1 FC Viktoria Köln Viktoria Köln
Semi-Finals 1st Leg Wydad AC Wydad Casablanca 0:2 El Ahly Cairo El Ahly
Matchday 17 Atlético-GO Atlético Clube Goianiense 1:1 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
  Fluminense Fluminense Football Club 2:2 Ceará Sporting Club Ceará SC
  Coritiba FC Coritiba Foot Ball Club 1:2 Santos FC Santos FC
  São Paulo São Paulo Futebol Clube 0:0 Grêmio Foot-Ball Porto Alegrense Grêmio
Matchday 5
Man City Manchester City 1:0 Arsenal FC Arsenal
  Newcastle Newcastle United 1:4 Manchester United Man Utd
  Sheff Utd Sheffield United 1:1 Fulham FC Fulham
 
Crystal Palace Crystal Palace 1:1 Brighton & Hove Albion Brighton
 
Spurs Tottenham Hotspur 3:3 West Ham United West Ham
Matchday 6
Real Madrid Real Madrid 0:1 Cádiz CF Cádiz CF
  Getafe Getafe CF 1:0 FC Barcelona FC Barcelona
  SD Eibar SD Eibar 0:0 CA Osasuna CA Osasuna
  Athletic Athletic Bilbao 2:0 Levante UD Levante
  Villarreal Villarreal CF 2:1 Valencia CF Valencia
Matchday 4 Sampdoria UC Sampdoria 3:0 SS Lazio Lazio
 
Inter Inter Milan 1:2 AC Milan AC Milan
  Crotone FC Crotone 1:1 Juventus FC Juventus
  Bologna Bologna FC 1909 3:4 US Sassuolo Sassuolo
  Spezia Calcio Spezia Calcio 2:2 ACF Fiorentina Fiorentina
  Torino Torino FC 2:3 Cagliari Calcio Cagliari Calcio
Matchday 7 Marseille Olympique Marseille 3:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 2:3 Olympique Lyon Olympique Lyon
  SCO Angers SCO Angers 1:1 FC Metz FC Metz
  Monaco AS Monaco 1:1 Montpellier HSC Montpellier
  FC Nantes FC Nantes 3:1 Stade Brest 29 Stade Brest 29
  Saint-Étienne AS Saint-Étienne 1:3 OGC Nice OGC Nice
  VVSB VVSB Noordwijkerhout moved Excelsior '31 Rijssen Excelsior '31
Matchday 11 Khimki FK Khimki 2:3 Spartak Moscow Spartak Moscow
  Arsenal Tula Arsenal Tula 1:0 Ural Yekaterinburg Ural
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:2 PFK  Tambov Tambov
  CSKA Moscow CSKA Moscow 3:1 Dynamo Moscow Dynamo Moscow
Matchday 6 SShOR Zenit U16 SShOR Zenit St. Petersburg U16 moved Akademia Rubin Kazan U16 Ak. Rubin U16
  FShM U16 FShM Moskau U16 moved Y. Konoplev Football Akademia U16 Konoplev U16
  FK Rostov U16 Akademia FK Rostov U16 2:4 Akademia Zenit St. Petersburg U16 Ak. Zenit U16
  Ak.Cherta U16 Akademia Chertanovo Moskau U16 0:3 Akademia Spartak Moskau U16 Ak.Spartak U16
  Ak. Dinamo U16 Akademia Dinamo Moskau U16 4:3 Master-Saturn Egorjevsk U16 UOR-5 U16
  Ak.ZSKA U16 Akademia ZSKA Moskau U16 4:2 DYuSSh Strogino Moskau U16 Strogino U16
  Krasnodar U16 Akademia FK Krasnodar U16 3:2 Akademia Lokomotiv Moskau U16 Ak.Loko U16
  FShM Moskau FShM Moskau moved Y. Konoplev Football Akademia U17 Ak.Konoplev U17
  SShOR Zenit SShOR Zenit St. Petersburg moved Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
  Akad Chertanovo Akademia Chertanovo Moscow 1:3 Akademia Spartak Moscow Akademia FCSM
  Akademia CSKA Akademia CSKA Moscow 2:2 DYuSSh Strogino Moskau DYuSSh Strogino
  Akad. Krasnodar Akademia FK Krasnodar 1:1 Akademia Lokomotiv Moskau Akademia Loko
  Akademia Rostov Akademia FK Rostov 1:4 Akademia Zenit St. Petersburg Akademia Zenit
  Akademia Dynamo Akademia Dynamo Moscow 3:4 Master-Saturn Egorjevsk U17 UOR-5 U17
Matchday 7 Hollandia HVV Hollandia moved RKVV DEM RKVV DEM
  Unitas GVV Unitas moved RKSV Groene Ster Groene Ster
  Westlandia RKVV Westlandia moved Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
  ADO '20 ADO '20 Heemskerk moved VV Hoogland Hoogland
  Dongen VV Dongen moved SV Oss '20 SV Oss '20
  USV Hercules USV Hercules moved HV & CV Quick Quick DH
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan moved HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  VV UNA VV UNA Veldhoven moved VV Gemert VV Gemert
  EVV Echt EVV Echt moved JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
  CFR Cluj CFR Cluj 2:1 AFC Botoșani FC Botosani
  Hermannstadt AFC Hermannstadt 1:1 AFC UTA Arad UTA Arad
Matchday 4
FC Vaduz FC Vaduz 1:1 FC Lugano FC Lugano
 
Servette FC Servette FC 0:0 BSC Young Boys BSC Young Boys
 
FC Luzern FC Luzern 2:2 FC St. Gallen 1879 FC St. Gallen
 
FC Sion FC Sion 0:0 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
Matchday 5 Heracles Almelo Heracles Almelo 0:1 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 2:2 VVV-Venlo VVV-Venlo
  Willem II Willem II Tilburg 0:3 Twente Enschede FC Twente FC
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 1:1 Sparta Rotterdam Sparta R.
 
Ajax Ajax Amsterdam 5:1 SC Heerenveen Heerenveen
  ADO Den Haag ADO Den Haag 0:2 Vitesse Arnhem Vitesse
  FC Groningen FC Groningen 0:0 FC Utrecht FC Utrecht
  PEC Zwolle PEC Zwolle 0:3 PSV Eindhoven PSV Eindhoven
 
Trabzonspor Trabzonspor 0:2 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
  Karagümrük Fatih Karagümrük 1:1 Kasimpasa Kasimpasa
 
Antalyaspor Antalyaspor 1:1 Gaziantep FK Gaziantep FK
Matchday 7 Alcides MVV Alcides moved Alphense Boys Alphense Boys
  LONGA '30 LONGA '30 moved Sportclub Silvolde SP Silvolde
  VV De Zouaven VV De Zouaven moved TAC '90 TAC '90
  HBS HBS Craeyenhout moved RKAVV Leidschendam RKAVV
  RKVV Velsen RKVV Velsen moved VV Emmen VV Emmen
  SDO Bussum SDO Bussum moved VV Hoogeveen VV Hoogeveen
  Purmersteijn VPV Purmersteijn moved Be Quick 1887 Be Quick 1887
  RKZVC RKZVC Zieuwent moved SJC Noordwijk SJC Noordwijk
Matchday 16 Chapecoense Associação Chapecoense de Futebol 1:1 Esporte Clube Vitória EC Vitória
  Confiança-SE Associação Desportiva Confiança (SE) 3:1 Oeste Futebol Clube (SP) Oeste
  CRB Clube de Regatas Brasil (AL) 4:1 Operário Ferroviário Esporte Clube (PR) Operário-PR
  Brasil-RS Grêmio Esportivo Brasil (RS) 0:0 Figueirense Futebol Clube Figueirense FC
Matchday 7 Leonidas RKSV Leonidas moved OJC Rosmalen OJC Rosmalen
  TOGB TOGB Berkel moved VV Moerse Boys VV Moerse Boys
  VOC VOC Rotterdam moved IFC Ambacht IFC Ambacht
  AWC AWC Wijchen moved SV Meerssen SV Meerssen
  UDI '19 UDI'19/CSU moved VV Baronie Baronie
  RKSV Nuenen RKSV Nuenen moved Juliana '31 Juliana '31
  EHC Hoensbroek EHC Hoensbroek moved SV Orion Nijmegen SV Orion
  RKSV Minor RKSV Minor moved RKSV Halsteren RKSV Halsteren
Matchday 6 Zorya Lugansk Zorya Lugansk 1:1 Kolos Kovalivka Kolos Kovalivka
  Olimpik Donetsk Olimpik Donetsk 0:1 Vorskla Poltava Vorskla
  FK Oleksandriya FK Oleksandriya 4:3 Ingulets Petrove Ingulets
Matchday 5 Olympiacos Olympiacos Piraeus 4:0 Atromitos Athen Atromitos Athen
  OFI Crete OFI Crete 2:2 Panathinaikos Athens Panathinaikos
  AE Larisa AE Larisa 1:3 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 1:0 Atromitos Athens U19 Atromitos U19
  AE Larisa U19 AE Larisa U19 1:1 Asteras Tripolis U19 Ast.Tripoli U19
Matchday 9 Beerschot V.A. K. Beerschot V.A. 6:3 Sint-Truidense VV Sint-Truiden
  KV Mechelen KV Mechelen 1:2 KV Kortrijk KV Kortrijk
  Standard Liège Standard Liège 1:1 Club Brugge KV Club Brugge
  Zulte Waregem SV Zulte Waregem 1:3 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
  Mouscron Royal Excel Mouscron 0:2 KAS Eupen KAS Eupen
Matchday 7 Lommel SK Lommel SK 1:1 KVC Westerlo KVC Westerlo
  RWDM RWD Molenbeek 3:4 RFC Seraing RFC Seraing
Matchday 4 KFC Mandel Utd. KFC Mandel United 1:3 KVV Thes Sport Thes Sport
  KSK Heist KSK Heist 5:0 KSV Roeselare KSV Roeselare
  URSL Visé URSL Visé 1:2 KVK Tienen KVK Tienen
Matchday 5 Vejle BK Vejle Boldklub 3:2 Lyngby BK Lyngby BK
  Aarhus GF Aarhus GF 3:0 AC Horsens AC Horsens
  SönderjyskE SönderjyskE 2:0 Bröndby IF Bröndby IF
Matchday 11 Partizan FK Partizan Belgrade 1:1 Red Star Belgrade Red Star
Matchday 8 Hajduk Split HNK Hajduk Split 0:1 HNK Sibenik HNK Sibenik
Matchday 20 Ilves Ilves Tampere 0:2 FC Inter Turku FC Inter
  HJK Helsinki HJK Helsinki 3:0 Helsinki IFK Helsinki IFK
  IFK Mariehamn IFK Mariehamn 2:3 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
  KuPS Kuopion Palloseura 0:2 FC Honka FC Honka
Matchday 15 FC Honka II FC Honka II 1:2 Mikkelin Kissat Kissat
  JJK Jyväskylä JJK Jyväskylä 2:1 Kemi City FC Kemi City
Matchday 7 Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 2:1 Lech Poznan Lech Poznan
  Wisla Plock Wisla Plock 1:0 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  Stal Mielec Stal Mielec 0:6 Wisla Kraków Wisla Kraków
  Legia Warszawa Legia Warszawa 2:1 Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin
Matchday 9 CSKA Sofia CSKA Sofia 1:1 PFC Beroe Stara Zagora PFC Beroe
  Botev Vratsa POFK Botev Vratsa 0:0 CSKA 1948 CSKA 1948
  Cherno More Cherno More Varna 3:0 PFC Montana PFC Montana
Matchday 7 ND Gorica ND Gorica 0:4 NK Maribor NK Maribor
  Tabor Sezana NK Tabor Sezana 2:0 NK Bravo NK Bravo
  NK Olimpija NK Olimpija Ljubljana 1:0 NK Celje NK Celje
Group A Ferroviário-CE Ferroviário Atlético Clube (CE) 1:0 Clube do Remo (PA) Remo
  Treze FC Treze Futebol Clube (PB) 0:1 Santa Cruz Futebol Clube (PE) Santa Cruz
Matchday 7 Puskás AFC Puskás Akadémia FC 0:3 MTK Budapest MTK Budapest
  Paksi FC Paksi FC 3:1 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Honvéd Budapest Honvéd FC 2:2 MOL Fehérvár FC Fehérvár
Matchday 10 MSK Zilina MSK Zilina 2:1 Spartak Trnava Spartak Trnava
Matchday 28 1.FC Passau 1.FC Passau 3:2 TSV Kastl TSV Kastl
Matchday 7 SV Lemwerder SV Lemwerder moved FC Huchting FC Huchting
  SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek 8:2 SV Grohn SV Grohn
  DJK Blumenthal DJK Germania Blumenthal 1:4 TuRa Bremen TuRa Bremen
  OT Bremen TSV Osterholz-Tenever 4:1 SG Findorff SG Findorff
  SV Türkspor SV Türkspor Bremen-Nord 4:3 TSV Hasenbüren TSV Hasenbüren
Matchday 5 TuS Hartenholm TuS Hartenholm 1:1 SV Henstedt-Ulzburg Henstedt-Ulz.
  Büchen-Sieben. Büchen-Siebeneichener SV 4:1 TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
  SV Eichede II SV Eichede II 5:1 Breitenfelder SV Breitenfelde
Matchday 7 TuS Harsefeld TuS Harsefeld 2:0 TSV Ottersberg Ottersberg
  MTV TB Lbg. MTV Treubund Lüneburg 4:0 Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen
  TSV Elstorf TSV Elstorf 0:0 VfL Güldenstern Stade VfL Güldens.
  BW Bornreihe SV Blau-Weiß Bornreihe 2:0 SV Drochtersen/Assel II Drocht./A. II
Matchday 16 VfL Lüneburg VfL Lüneburg 2:2 TSV Gellersen TSV Gellersen
Matchday 5 Oberpleis TuS 05 Oberpleis 10:00 PM TSV Germania Windeck G. Windeck
  TuS Mondorf TuS Mondorf 10:00 PM FV Bad Honnef FV Bad Honnef
  SV Wachtberg SV Wachtberg 10:00 PM 1.FC Spich 1.FC Spich
  SV Schlebusch SV Schlebusch 10:15 PM SSV Homburg-Nümbrecht Homburg-Nü.
  SSV Merten SSV Merten 1925 10:15 PM FV Bonn-Endenich 08 FV Endenich
  FV Wiehl FV Wiehl 10:15 PM Eintracht Hohkeppel E. Hohkeppel
  L.-Hohenlind SC Borussia Lindenthal-Hohenlind 10:30 PM SpVg Porz SpVg Porz
Matchday 7 Verlautenheide SV Eintracht Verlautenheide 1:1 Union Schafhausen U. Schafhausen
  Alem. Mariadorf Alemannia Mariadorf 3:0 GKSC Hürth GKSC Hürth
  Germ. Teveren Germania Teveren 4:0 Sportfreunde Düren SF Düren
  SV Rott SV Rott 4:1 SV Grün-Weiß Brauweiler GW Brauweiler
  Arm. Eilendorf DJK Arminia Eilendorf 1:1 SC Brühl SC Brühl
  BW Königsdorf TuS BW Königsdorf 5:1 1.FC Düren II 1.FC Düren II
Matchday 9 FC Homburg II FC 08 Homburg II 1:4 SC Halberg Brebach Halberg Brebach
  TuS Herrensohr TuS Herrensohr 3:2 VfB Dillingen VfB Dillingen
  FV Schwalbach FV Schwalbach 0:5 SV Auersmacher Auersmacher
Matchday 5 Collegia Jübek TuS Collegia Jübek 1:9 TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
  TSV Rantrum TSV Rantrum 2:1 BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  SG Geest 05 SG Geest 05 1:3 TSV Kropp TSV Kropp
Matchday 3 SSV Nörten-H. SSV Nörten-Hardenberg 1:0 SC Hainberg SC Hainberg
  TSV Lamme TSV Germania Lamme 4:0 SV Grün-Weiß Calberlah SV Calberlah
  Landolfsh./Seu. TSV Landolfshausen/Seulingen 1:2 TSG Bad Harzburg TSG Bad Harzb.
  Reislingen/N. SV Reislingen/Neuhaus 1:2 SSV Vorsfelde SSV Vorsfelde
  KSV Vahdet Vahdet Salzgitter 4:0 SC Gitter SC Gitter
  Braunschweig II Eintracht Braunschweig II 1:1 SSV Kästorf 1922 SSV Kästorf
  SV Lengede SV Lengede 2:1 1.SC Göttingen 05 Göttingen 05
  MTV Isenbüttel MTV Isenbüttel 0:2 TSC Vahdet Braunschweig TSC Vahdet
Matchday 7 Heeßeler SV Heeßeler SV 10:00 PM TSV Wetschen TSV Wetschen
  OSV Hannover OSV Hannover 10:00 PM TSV Godshorn TSV Godshorn
  TSV Pattensen TSV Pattensen 0:0 SV Bavenstedt SV Bavenstedt
  VfR Evesen VfR Evesen 3:1 SC Hemmingen/Westerfeld SC Hemmingen/W.
  STK Eilvese STK Eilvese 5:1 TSV Stelingen TSV Stelingen
  Bad Pyrmont SpVgg Bad Pyrmont 2:0 TSV Barsinghausen Barsinghausen
  SG Unterrath SG Unterrath 2:2 ASV Süchteln ASV Süchteln
  Kleinenbroich SC Teutonia Kleinenbroich 2:1 DJK/VfL Giesenkirchen Giesenkirchen
  1.FC Viersen 1.FC Viersen 2:0 1.FC Wülfrath 1.FC Wülfrath
  FSV Vohwinkel FSV Vohwinkel 2:2 VfB 03 Hilden II VfB Hilden II
  Schwarz-Weiß 06 Schwarz-Weiß 06 Düsseldorf 3:2 SC Kapellen-Erft Kapellen-Erft
  Bedburg-Hau SGE Bedburg-Hau 1:1 SV Scherpenberg Scherpenberg
  SV Sonsbeck SV Sonsbeck 1:0 SV Hönnepel-Niedermörmter SV Hö/Nie
  Meerbusch II TSV Meerbusch II 2:1 VfR Fischeln VfR Fischeln
  VfL Tönisberg VfL Tönisberg 6:2 PSV Wesel-Lackhausen PSV Wesel
  VSF Amern VSF Amern 0:3 VfL Rhede VfL Rhede
  TSV Wachtendonk TSV Wachtendonk-Wankum 4:0 RSV Praest RSV Praest
  ESC Rellinghsn. ESC Rellinghausen 06 1:0 DJK/Arminia Klosterhardt A. Klosterhardt
  Burgaltendorf SV Burgaltendorf 0:1 DJK Blau-Weiß Mintard BW Mintard
  Duisburger SV Duisburger SV 1900 2:0 VfB Speldorf VfB Speldorf
  BG Überruhr Blau-Gelb Überruhr 0:3 Sportfreunde Hamborn 07 Hamborn 07
  Mülheimer FC Mülheimer FC 97 2:2 SV Genc Osman Duisburg SV Genc Osman
  SpVgg Steele SpVgg Steele 03/09 1:2 VfB Frohnhausen VfB Frohnhausen
Matchday 5 GW Firrel GW Firrel 4:2 SV Sparta Werlte Sparta Werlte
Matchday 7 Bad Rothenfelde SV Bad Rothenfelde 5:2 SV Union Lohne SV Union Lohne
  SC Melle 03 SC Melle 03 6:1 FC Schüttorf 09 FC Schüttorf 09
  VfR Voxtrup VfR Voxtrup 3:0 SV Falke Steinfeld Falke Steinfeld
Matchday 8 WSC Frisia Frisia Wilhelmshaven 3:1 TuRa Westrhauderfehn Westrhauderfehn
  Wildeshausen VfL Wildeshausen 2:2 Germania Leer Germania Leer
  SG Schneifel SG Schneifel/Stadtkyll 0:0 FV Morbach FV Morbach
  SG Mendig SG Eintracht Mendig-Bell 1:2 SG Alfbachtal SG Alfbachtal
  FC Metternich FC Germania Metternich 2:0 Ahrweiler BC Ahrweiler BC
  SV Windhagen SV Eintracht Windhagen 4:1 SV Mehring (Rhld.) SV Mehring
  TuS Kirchberg TuS Kirchberg 3:4 SG Neitersen/Altenkirchen SG Neitersen/A.
Matchday 5 FSV Neusalza-S. FSV Neusalza-Spremberg 2:3 SC Freital SC Freital
  Neustadt/Spree LSV Neustadt/Spree 1:3 BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa
  VfB E. Glauchau VfB Empor Glauchau 1:1 Radebeuler BC 08 Radebeuler BC
  FV Dresden 06 FV Dresden 06 Laubegast 1:2 Budissa Bautzen Budissa Bautzen
Matchday 8 Teistungen FC Wacker Teistungen moved SV Schott Jena Schott Jena
Matchday 7 W. Mannheim II SV Waldhof Mannheim II 0:3 SV Langensteinbach Langensteinbach
  VfR Gommersdorf VfR Gommersdorf 0:2 FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen
  1.FC Mühlhausen 1.FC Mühlhausen 5:1 FC Olympia 1919 Kirrlach FC Kirrlach
  Durlach-Aue SpVgg Durlach-Aue 0:3 TSG 62/09 Weinheim TSG Weinheim
Matchday 11 L-Echterdingen Calcio Leinfelden-Echterdingen 3:2 TSG Tübingen TSG Tübingen
Matchday 10 Niedernhausen SV 1913 Niedernhausen 1:1 Germania Schwanheim G. Schwanheim
  FC Waldbrunn FC Waldbrunn 2:1 FV Biebrich 02 FV Biebrich 02
  SG Walluf SG Walluf 3:2 SV Bauerbach SV Bauerbach
  VfB Marburg VfB Marburg 1:2 TSV Steinbach Haiger II Steinbach II
  FSV Thalau FSV Thalau 0:2 FC Körle FC Körle
  FSV Dörnberg FSV Dörnberg 3:1 SG Johannesberg SG Johannesberg
  SG Ehrenberg SG Ehrenberg 1:2 SG Hombressen/​Udenhausen SG Hombressen
  Türkgücü KS Türkgücü Kassel 2:2 CSC 03 Kassel CSC 03 Kassel
Matchday 9 VfB Ginsheim II VfB Ginsheim II 0:4 JSK Rodgau JSK Rodgau
  Neu-Isenburg SpVgg Neu-Isenburg moved TS Ober-Roden TS Ober-Roden
  SV Münster SV 1919 Münster 2:3 Germania Großkrotzenburg Großkrotzenburg
  Sportfreunde 04 FFV Sportfreunde 1904 4:0 SG Rot-Weiß Frankfurt RW Frankfurt
  SpVgg Oberrad 05 SpVgg Oberrad 05 4:4 SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW
  RW Darmstadt Rot-Weiß Darmstadt 3:2 Eintracht Wald-Michelbach Wald-Michelbach
  Unter-Flockenb. SV Unter-Flockenbach 4:2 SG Dersim/VfR Rüsselsheim SG Dersim/VfR
  G. Ober-Roden Germania Ober-Roden moved SV Pars Neu-Isenburg Pars N-Isenburg
  SV der Bosnier SV der Bosnier Frankfurt moved Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
  SV Kelbra SV Kelbra 2:5 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
  Haldensleber SC Haldensleber SC 0:1 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
  FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II 0:3 SC Durbachtal SC Durbachtal
  FC Waldkirch FC Waldkirch 0:1 SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
Matchday 7 FK Pirmasens II FK Pirmasens II 2:1 SV Morlautern SV Morlautern
  SG Rieschweiler SG Rieschweiler 1:7 SG Meisenheim/Desloch/Jeckenbach SG Meisenheim
  Basara Mainz FC Basara Mainz 10:00 PM FC Bienwald Kandel Bienwald Kandel
  TuS Hohenecken TuS 1904 Hohenecken 2:1 Eintracht Bad Kreuznach Bad Kreuznach
  VfR Baumholder VfR Baumholder 3:2 SV Steinwenden SV Steinwenden
  Schifferstadt Phönix Schifferstadt 2:6 TuS Marienborn TuS Marienborn
  W. Kinderhaus Westfalia Kinderhaus 2:4 SV Mesum SV Mesum
  Rödinghausen II SV Rödinghausen II 2:2 TuS 05 Sinsen TuS 05 Sinsen
  SC Herford SC Herford 4:1 SC Peckeloh SC Peckeloh
  TuS Tengern TuS Tengern 2:2 Borussia Emsdetten Bor. Emsdetten
  Neuenkirchen SuS Neuenkirchen 2:1 VfB Fichte Bielefeld VfB Fichte
  TuS Hiltrup TuS Hiltrup 0:3 1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck
  Delbrücker SC Delbrücker SC 2:4 SpVgg Erkenschwick Erkenschwick
  VfL Theesen VfL Theesen 2:3 Preußen Espelkamp Pr. Espelkamp
  GW Nottuln Grün-Weiß Nottuln moved Lüner SV Lüner SV
  TuS Bövinghausen TuS Bövinghausen 4:0 FC Lennestadt Lennestadt
  RW Deuten SV Rot-Weiß Deuten 0:5 SpVg Hagen 11 SpVg Hagen 11
  C. Wiemelhausen Concordia Wiemelhausen 2:2 FC Brünninghausen Brünninghausen
  Wanne-Eickel DSC Wanne-Eickel 6:3 SV Hohenlimburg 10 SV Hohenlimburg
  SV Sodingen SV Sodingen 2:1 FSV Gerlingen FSV Gerlingen
  SC Neheim SC Neheim 2:0 FC Iserlohn 46/49 FC Iserlohn
  Westfalia Wickede Westfalia Wickede 10:15 PM YEG Hassel YEG Hassel
  Bor. Dröschede Borussia Dröschede 10:30 PM DJK TuS Hordel DJK TuS Hordel
  BSV Schüren BSV Schüren 0:2 SV Wacker Obercastrop Wacker Castrop
Matchday 14 Monterrey CF Monterrey 3:1 Puebla FC Puebla FC
  Chivas Deportivo Guadalajara 3:2 Atlas Guadalajara Atlas
  CD Cruz Azul CD Cruz Azul 0:2 Tigres UANL Tigres UANL
Matchday 12 Chicago Fire Chicago Fire FC 2:2 Sporting Kansas City Kansas
  Montreal Impact Montreal Impact 2:1 Inter Miami CF Inter Miami CF
Matchday 15 Pereira Deportivo Pereira 0:2 Junior FC Junior FC
  Jaguares FC Jaguares de Córdoba 1:1 Deportes Tolima Deportes Tolima
  Cúcuta Dep. Cúcuta Deportivo 1:0 Envigado FC Envigado
  Millonarios Millonarios FC 1:0 Boyacá Patriotas FC Patriotas
  CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 2:1 Atlético Bucaramanga A. Bucaramanga
Matchday 23 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 1:0 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 1:1 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Oita Trinita Oita Trinita 0:1 Gamba Osaka Gamba Osaka
  Yokohama FC Yokohama FC 1:0 FC Tokyo FC Tokyo
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 3:2 Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 6:0 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Sanf. Hiroshima Sanfrecce Hiroshima 2:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Kawasaki Front. Kawasaki Frontale 3:0 Nagoya Grampus Nagoya Grampus
Matchday 27 Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 0:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 0:1 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 4:1 Ehime FC Ehime FC
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 0:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Mito HollyHock Mito HollyHock 1:3 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 3:2 Omiya Ardija Omiya Ardija
Matchday 22 Nagano Parceiro Nagano Parceiro 3:1 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  Gainare Tottori Gainare Tottori 1:1 Gamba Osaka U23 G. Osaka U23
  Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 1:1 SC Sagamihara SC Sagamihara
  Blaublitz Akita Blaublitz Akita 0:0 Fujieda MYFC Fujieda MYFC
  FC Imabari FC Imabari 0:0 azul claro Numazu a. cl. Numazu
  FC Gifu FC Gifu 1:2 Fukushima United Fukushima Utd.
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 0:0 Cerezo Osaka U23 C. Osaka U23
  Kataller Toyama Kataller Toyama 0:1 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
Matchday 9 Kochi Utd. Kochi United 0:1 Verspah Oita Verspah Oita
  ReinMeer Aomori ReinMeer Aomori 5:2 Nara Club Nara Club
  Teg. Miyazaki Tegevajaro Miyazaki 1:1 Honda FC Honda FC
  Iwaki FC Iwaki FC 1:2 Sony Sendai Sony Sendai
  MIO Biwako MIO Biwako Shiga 1:1 Honda Lock Honda Lock
  Veertien Mie Veertien Mie 3:0 Tokyo Musashino City Musashino City
Matchday 1 Shabab Al-Shabab Riyadh 1:0 Abha Club Abha
  Taawon Al-Taawon 1:1 Al-Faisaly Harmah Faisaly
  Al-Wahda Al-Wahda Mekka 2:1 Al Qadisiyah FC Al Qadisiyah
  Hilal Al-Hilal Riyadh 1:0 Al-Ain Al-Ain
Matchday 7 Sendai Univ. FC Sendai University FC 6:0 Saruta Industries FC Saruta FC
Matchday 9 Cancún FC Cancún FC 4:0 Pumas Tabasco Pumas Tabasco
Matchday 12 Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 0:4 FK Sarajevo Academy U17 Sarajevo U17
  S. Brijeg U17 NK Siroki Brijeg U17 2:4 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
Matchday 10 Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 0:1 FK Zvijezda 09 U19 Zvijezda 09 U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 3:1 FK Radnik Hadzici U19 Hadzici U19
Matchday 11 FK Sarajevo FK Sarajevo 2:0 NK Siroki Brijeg Siroki Brijeg
Matchday 1 Al-Nasr Al-Nasr (Dubai) 1:1 Al-Jazira (Abu Dhabi) Al-Jazira
Matchday 11 HSK Posusje HSK Posusje 4:0 HNK Orasje HNK Orasje
  Simm-Bau NK Vis Simm-Bau Kosova 1:2 FK Gorazde FK Gorazde
  Radnik Hadzici FK Radnik Hadzici 2:1 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
Matchday 26 Smolevichi FK Smolevichi 1:4 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
  Isloch Isloch Minskiy Rayon 2:2 BATE Borisov BATE Borisov
  Soligorsk Shakhtjor Soligorsk 0:1 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
Matchday 33 Tanta SC Tanta SC 1:2 El Masry SC El Masry
Matchday 13 Torpedo Kutaisi Torpedo Kutaisi 1:0 FC Merani Tbilisi FC Merani
  Saburtalo FC Saburtalo 0:1 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
Quarter-Finals Orlando Pirates Orlando Pirates 1:0 Cape Town City FC Cape Town City
  Kaizer Chiefs Kaizer Chiefs 2:1 Maritzburg United FC Maritzburg Utd.
Matchday 24 Suwon FC Suwon FC 3:4 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
  Chungnam Asan Chungnam Asan 0:1 Ansan Greeners Ansan Greeners
Matchday 3 Busan IPark Busan IPark 0:0 Suwon Samsung Bluewings Suwon Bluewings
  Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors 4:1 Gwangju FC Gwangju FC
  Pohang Steelers Pohang Steelers 4:0 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai
Matchday 14 Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC 1:1 Forward Madison FC Forward Madison
  Richmond Kicker Richmond Kickers 0:1 South Georgia Tormenta FC Tormenta FC
  FC Tucson FC Tucson 2:0 Orlando City B Orlando B
Quarter-Finals TB Rowdies Tampa Bay Rowdies 1:0 Charleston Battery Charleston
  Louisville City Louisville City FC 2:0 Saint Louis FC St. Louis FC
  Reno FC Reno 1868 FC 4:5 on pens Phoenix Rising FC Phoenix Rising
  El Paso El Paso Locomotive FC 5:3 on pens New Mexico United New Mexico Utd.
Matchday 5 Preston Preston North End 0:1 Cardiff City Cardiff
Second Round
Vienna First Vienna FC 3:2 SK Vorwärts Steyr Vorwärts Steyr
 
Wolfsberger AC Wolfsberger AC 6:5 on pens SV Ried SV Ried
  FC Cebra 01 FC Cebra 01 2:3 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  Jeunesse Gilsdorf Jeunesse Gilsdorf 1:2 FC Etzella Ettelbruck E. Ettelbrück
  US Feulen US Feulen 0:1 US Hostert US Hostert
  Ehlerange FC Ehlerange 4:3 FC Berdenia Berbourg Berbourg
  Diekirch FCM Young Boys Diekirch 0:6 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
  Echternach Daring-Club Echternach 1:3 Union Mertert-Wasserbillig Mertert-Wass.
  FF Norden 02 FF Norden 02 1:2 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
  Schengen FC Schengen 1:5 FC Differdange 03 Differdange 03
  Munsbach FC Munsbach 2:4  FC Alisontia Steinsel Steinsel
  Luxemb.-Porto AS Luxembourg Porto 2:5 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  CS Grevenmacher CS Grevenmacher 2:3 UN Käerjeng 97 UN Käerjeng 97
  FC Green Boys FC Green Boys 77 Harlange-Tarchamps 0:8 FC Wiltz 71 FC Wiltz 71
  Avenir Beggen FC Avenir Beggen 3:2 AET FC Mondercange Mondercange
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 6:0 FC Noertzange HF FC Noertzange HF
  Lorentzweiler FC Lorentzweiler 2:0 FC Marisca Mersch Marisca Mersch
  FC Stengefort FC Stengefort 1:3 FC Jeunesse Junglinster Junglinster
  Syra Mensdorf Syra Mensdorf 1:0 FC Mamer 32 FC Mamer 32
  Oberkorn CS Oberkorn 6:4 on pens Union Sportive Esch-Alzette US Esch
  Wilwerwiltz FC Kiischpelt Wilwerwiltz 0:10 US Rumelange US Rumelange
  Schieren FC Jeunesse Schieren 1:2 Union Titus Petange Titus Petange
  Racing Troisvierges Racing Troisvierges 0:11 Racing FC Union Luxembourg RFCU Luxembourg
  Erpeldange FC 72 Erpeldange 1:3 FC Schifflange 95 Schifflange 95
  AS Wincrange AS Wincrange 0:2 FC Rodange 91 FC Rodange 91
  Mertzig FC Sporting Mertzig 0:5 F91 Dudelange F91 Dudelange
  Kayl-Tétange Union 05 Kayl-Tétange 3:4 FC Yellow Boys Weiler-La-Tour Weiler
  Kehlen FC Kehlen 0:2 FC Progrès Niederkorn Pr. Niederkorn
  RL Larochette RL Larochette 0:4 FC Jeunesse Canach Jeunesse Canach
Matchday 1 Sol de América Club Sol de América 1:0 Club Guaraní Guaraní
  Guaireña FC Guaireña FC 0:3 Club Libertad Asunción Libertad
  Plaza Colonia Club Plaza Colonia 0:3 Cerro Largo FC Cerro Largo
  Peñarol CA Peñarol 1:2 Atletico River Plate Montevideo River Plate
  Boston River Club Atlético Boston River 5:1 Club Deportivo Maldonado Maldonado
  Mvd City Torque Montevideo City Torque 1:2 Club Atlético Progreso Progreso
  Rentistas CA Rentistas 1:2 Liverpool FC Montevideo Liverpool FC
Matchday 16 Levadia U17 Levadia Tallinn U17 2:0 JK Tabasalu U17 Tabasalu U17
  Tammeka U17 Jalgpallikool Tammeka U17 0:2 FA Tartu Kalev U17 Tartu Kalev U17
Matchday 24 JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 4:2 FC Kuressaare Kuressaare
  TJK Legion Tallinn JK Legion 0:2 Paide Linnameeskond Paide
Matchday 26 Kalev U21 Kalev Tallinn U21 1:0 JK Tabasalu JK Tabasalu
Matchday 19 Municipal Deportivo Municipal 1:2 FBC Melgar FBC Melgar
  Alianza UDH Alianza Universidad 0:1 Sport Boys Association Sport Boys
  Cienciano Club Cienciano 2:1 Club Alianza Lima Alianza Lima
  Binacional Deportivo Binacional 3:6 Club Sporting Cristal Sport. Cristal
Matchday 16 Cork City Cork City FC 0:0 Waterford FC Waterford FC
Matchday 17 Longford Town Longford Town FC 0:1 Cobh Ramblers FC Cobh Ramblers
Quarter-Finals HBT 941 HBT 941 FC 2:5 Muanghat United Muanghat Utd.
  Master 7 Master 7 FC 0:2 Lao Toyota FC Lao Toyota
Matchday 9 Bangkok Utd. True Bangkok United 4:5 Sukhothai FC Sukhothai FC
  Buriram Utd. Buriram United 1:2 Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Rayong FC Rayong FC 2:7 Port FC Port FC
  Suphanburi FC Suphanburi FC 0:0 Chonburi FC Chonburi FC
Matchday 29 Chonburi FC Chonburi FC moved Sukhothai FC Sukhothai FC
  Suphanburi FC Suphanburi FC moved SCG Muangthong United Muangthong Utd.
  Police Tero FC Police Tero FC moved Nakhonratchasima Mazda FC Swat Cat
  Port FC Port FC moved Singha Chiangrai United Chiangrai Utd.
Matchday 10 Ayutthaya Utd. Ayutthaya United 2:2 MOF Customs United Customs Utd.
  Navy FC Navy FC 2:0 Grand Andaman Ranong United Ranong Utd.
  Chiangmai FC Chiangmai FC 0:5 Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
  Uthai Thani FC Uthai Thani FC 0:1 Khon Kaen FC Khon Kaen FC
Matchday 8 LC Sailors Lion City Sailors 4:0 Geylang International Geylang
  Young Lions Garena Young Lions 0:4 Albirex Niigata (S) Albirex Niigata
Matchday 6 Leyton Orient Leyton Orient 2:3 Grimsby Town Grimsby Town
Matchday 5 Chesterfield FC Chesterfield FC 1:2 Stockport County Stockport
Matchday 1 Glenavon Glenavon FC 2:4 Portadown FC Portadown
Matchday 3 Frosinone Frosinone Calcio 1:0 Ascoli Calcio Ascoli
Matchday 5 Grosseto US Grosseto 1912 1:2 FC Pro Vercelli 1892 Pro Vercelli
  Juventus U23 Juventus U23 1:1 UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe
  Novara Novara Calcio 1908 1:2 US Città di Pontedera Pontedera
  Olbia Olbia Calcio 1905 1:1 AS Livorno AS Livorno
  Pistoiese US Pistoiese 1921 2:1 Piacenza Calcio 1919 Piacenza
  Pergolettese US Pergolettese 1932 1:0 SSD Pro Sesto Pro Sesto
  Renate AC Renate 1:0 Aurora Pro Patria Pro Patria
  AJ Fano Alma Juventus Fano 1906 1:2 Imolese Calcio 1919 Imolese
  Carpi Carpi FC 1909 4:1 SS Arezzo Arezzo
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 1:2 Cesena FC Cesena
  Perugia AC Perugia Calcio 2:0 Fermana FC Fermana
  Padova Calcio Padova 1:1 FC Legnago Salus Legnago
  Cavese Cavese 1919 0:2 US Viterbese 1908 Viterbese
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 2:1 Palermo FC Palermo
  Turris SS Turris Calcio 1:1 SS Monopoli 1966 Monopoli
  Catanzaro US Catanzaro 2:1 Calcio Foggia 1920 Foggia
Matchday 6 UD Las Palmas UD Las Palmas 2:0 UD Almería UD Almería
  FC Cartagena FC Cartagena 1:1 CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada
  UD Logroñés UD Logroñés 0:1 CD Leganés CD Leganés
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 1:0 RCD Espanyol Barcelona Espanyol
Matchday 7 AC Le Havre AC Le Havre 1:1 LB Châteauroux LB Châteauroux
  Rodez AF Rodez AF 0:1 ES Troyes AC Troyes
  AS Nancy AS Nancy-Lorraine 2:1 USL Dunkerque USL Dunkerque
  AC Ajaccio AC Ajaccio 0:1 FC Toulouse Toulouse
  Chamois Niort Chamois Niortais FC 3:0 SM Caen SM Caen
  Amiens SC Amiens SC 1:0 Grenoble Foot 38 Grenoble
  Paris FC Paris FC 1:0 Pau FC Pau FC
Matchday 16 Tekstilshchik Tekstilshchik Ivanovo 0:0 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
Matchday 8 Comuna Recea ACS Fotbal Comuna Recea 1:2 Petrolul Ploiesti Petrolul
Matchday 11 Legion-Dinamo Legion-Dinamo Makhachkala 4:0 Druzhba Maikop Druzhba Maikop
  Kuban Holding Kuban Holding Pavlovskaya 1:0 Mashuk-KMV Pyatigorsk Mashuk-KMV
  Spartak Nalchik Spartak Nalchik 3:2 FK Makhachkala Makhachkala
  Chernomorets N. Chernomorets Novorossijsk 1:2 Kuban Krasnodar Kuban
Matchday 12 Zenit Izhevsk Zenit Izhevsk 1:1 Ural 2 Ekaterinburg Ural 2
  Chelyabinsk FK Chelyabinsk 0:3 KamAZ Naberezhnye Chelny KamAZ
  FK Orenburg 2 FK Orenburg 2 0:3 Krylya Sovetov 2 Samara KS 2 Samara
  Volga Uljanovsk Volga Uljanovsk 0:1 FK Tyumen Tyumen
  Volna Kovernino Volna Kovernino 1:2 Zvezda Perm Zvezda Perm
  Zenit 2 S-Pb Zenit 2 St. Petersburg 1:0 Znamya Truda Orekhovo-Zuevo Znamya Truda
  Energia V. Luki Luki-Energia Velikie Luki 1:3 FK Leningradets Leningradets
  FC Tver FC Tver 1:2 Torpedo Vladimir Torpedo Vlad.
  Dolgoprudnyi FK Olimp-Dolgoprudnyi 2:1 Rodina Moscow Rodina Moscow
  Zvezda S-Pb Zvezda St. Petersburg 2:3 FK Kolomna Kolomna
  Dynamo 2 Dynamo 2 Moscow 4:1 FK Smolensk Smolensk
Matchday 11 Sakhalin Sakhalin Yuzhno-Sakhalinsk 0:2 Metallurg Lipetsk M. Lipetsk
  Khimik-Arsenal Khimik-Arsenal Tula 0:3 Saturn Ramenskoe Saturn
  FK Kaluga FK Kaluga 4:1 Fakel-M Voronezh Fakel-M
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 2:3 FK Ryazan FK Ryazan
  Avangard Kursk Avangard Kursk 1:1 Znamya Noginsk Znamya Noginsk
Matchday 4 Braga SC Braga 2:1 CD Nacional Nacional
  Sporting CP Sporting CP 2:2 FC Porto FC Porto
  Belenenses SAD Belenenses SAD 0:0 Moreirense FC Moreirense
  Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 2:1 CD Santa Clara Santa Clara
Matchday 6 Coimbra Académica Coimbra 2:1 FC Penafiel Penafiel
  Académico Viseu Académico Viseu FC 0:2 CD Cova Piedade Cova Piedade
  Covilhã SC Covilhã 2:2 UD Vilafranquense Vilafranquense
Matchday 5 Altay SK Altay SK 1:0 Adana Demirspor Adana Demirspor
  Ankaraspor Ankaraspor 1:1 Giresunspor Giresunspor
  Boluspor Boluspor 1:2 Tuzlaspor Tuzlaspor
Matchday 7 Vendsyssel FF Vendsyssel FF 1:1 FC Fredericia FC Fredericia
  FC Helsingör FC Helsingör 2:1 Skive IK Skive IK
Matchday 21 Mjøndalen Mjøndalen IF 2:0 SK Brann Brann
  Molde Molde FK 4:2 FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
  Stjördals B. Stjördals Blink IL 1:2 Ullensaker/Kisa IL Ullensaker/Kisa
  Ranheim IL Ranheim IL 1:1 Lillestrøm SK Lillestrøm SK
Quarter-Finals 1st leg SH Shenhua Shanghai Greenland Shenhua 0:0 Shanghai SIPG SH SIPG
Matchday 2 Tromsdalen Tromsdalen UIL 1:2 Fredrikstad FK Fredrikstad
  IL Hödd IL Hödd 1:2 Skeid Oslo Skeid
  Alta IF Alta IF 4:4 Kvik Halden Kvik Halden
Matchday 11 Kolubara FK Kolubara Lazarevac 2:2 FK IMT Belgrad IMT Belgrad
  Jagodina GFK Jagodina 2:0 FK Sloga Kraljevo Sloga Kraljevo
  Zelez. Pancevo Zeleznicar Pancevo 0:0 FK Dubocica Leskovac Dubocica
  Trayal FK Trayal Kruševac 4:1 Graficar Belgrad Graficar
  Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 1:1 FK Radnicki Sremska Mitrovica Radnicki Srem
Matchday 10 Croat. Zmijavci NK Croatia Zmijavci 1:1 NK Rudes NK Rudes
  NK Orijent 1919 HNK Orijent Rijeka 2:1 HNK Hajduk Split II Hajduk Split II
Matchday 9 Sandecja Sandecja Nowy Sacz 0:0 GKS Belchatow GKS Belchatow
Matchday 11 Lechia Tomaszow Lechia Tomaszow Mazowiecki 1:2 Polonia Warsaw Pol. Warsaw
  Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 2:0 RKS Radomsko RKS Radomsko
Matchday 12 Radunia Stezyca Radunia Stezyca 4:0 Unia Janikowo Unia Janikowo
  Swit Szczecin Swit Szczecin 2:0 Flota Swinoujscie F. Swinoujscie
Matchday 13 Ruch Chorzow Ruch Chorzow 3:2 Stal Brzeg Stal Brzeg
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork 2:0 Polonia Nysa Polonia Nysa
  Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw 1:1 Lechia Zielona Góra Zielona Gora
Matchday 15 Cracovia II Cracovia II 2:0 LKS Lagów LKS Lagów
  Wólczanka Wólczanka Wólka Pelkinska 2:1 Wisloka Debica Wisloka Debica
  Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa 2:1 Podhale Nowy Targ NKP Podhale
First Round 1st leg HN Jianye Henan Jianye 1:0 Wuhan Zall WH Zall
Matchday 24 Sirius IK Sirius 2:3 Östersunds FK Östersund
  Hammarby Hammarby IF 4:2 Mjällby AIF Mjällby
  Elfsborg IF Elfsborg 3:1 Kalmar FF Kalmar FF
  AIK AIK 2:0 IFK Göteborg IFK Göteborg
  Varbergs BoIS Varbergs BoIS 1:3 IFK Norrköping Norrköping
Second Round Ekedalens SK Ekedalens SK 0:2 GAIS Göteborg GAIS
Matchday 13 Shakhter K. Shakhter Karaganda 0:1 Ordabasy Shymkent Ordabasy
  Zhetysu Zhetysu Taldykorgan 2:4 Kairat Almaty Kairat Almaty
  Kaspiy Aktau Kaspiy Aktau 0:1 Tobol Kostanay Tobol Kostanay
Matchday 9 OFK Titograd OFK Titograd 0:0 FK Sutjeska Niksic Sutjeska Niksic
Matchday 11 FK Drezga FK Drezga Podgorica 1:3